Laserový útok na dálnici D1. Co se stalo?

Jihlava - Nepříjemný zážitek má za sebou řidič z Jihlavska. Na dálnici D1 ho totiž někdo oslňoval laserem. Vše natočila i kamera, kterou má muž v autě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

To, kdo laserem oslňoval řidiče na dálnici D1, se bohužel neví. Ale nejspíš půjde o nějakou hodně hloupou a nebezpečnou hru - zřejmě někoho z okolí. Podle oslněného řidiče Oldřicha Meduny laser někdo používal předevčírem kolem sedmé večerní na mostě na 104. kilometru dálnice D1 u Větrného Jeníkova.

Pan Meduna se zrovna vracel domů - naštěstí se mu podařilo udržet auto na vozovce a nikomu se nic nestalo. Z minulosti už známe podobné případy, kdy někdo z legrace laserem oslňoval piloty letadel nebo vrtulníků. "V každém případě je to jednání velmi nebezpečné, řidič vozidla může v ten moment ztratit kontrolu nad řízením vozidla," říká mluvčí policie Dana Čírtková.

Každopádně ve všech těchto případech nejde o hru ale lidské životy. "Nic nečekáte, na mostě lidi nevidíte a nejednou se tam objevil blesk a velká záře. Je to nepříjemné. Sice je to jen pár vteřin, ale na té dálnici by se mohla stát katastrofa," popisuje laserový útok pan Meduna.

Témata: Dálnice
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Peklo v Praze: Doprava kolabuje, auta stojí v kolonách, do toho nehoda…

09.07.2018 19:07 Aktualizováno Praha - V centru Prahy kolabuje doprava. Na řadě silnic jsou omezení, frézuje se například povrch…

Na Svitavsku se srazil autobus s autem, pět lidí zraněno

24.06.2018 17:32 Aktualizováno Praha - Na silnici I/43 v Rozhraní na Svitavsku se dnes odpoledne kolem 14:00 srazil osobní vůz…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama