Řidiči, pevné nervy. Začíná celková oprava "Nuseláku"

Praha - Nuselský most v Praze, po kterém vede páteřní městská komunikace, se zase musí opravit. Technická správa komunikací (TSK) už o víkendu zahajuje jeho celkovou rekonstrukci.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"V letošním roce proběhne rekonstrukce středního dělícího pásu včetně nové izolace mostovky a osazení nového zádržného systému," informoval Tomáš Mrázek, mluvčí TSK. "Letos se k nám přidá také společnost Eldoto-Citelum, která zajistí výměnu stožárů veřejného osvětlení na mostě," dodal.

Práce odstartují již o tomto víkendu a budou spojené s dopravním omezením. Od soboty 15. června až do 15. září se uzavře rychlý pruh ve směru do centra. V období od 1. července do 31. srpna se k tomu přidá ještě uzavírka rychlého pruhu ve směru z centra. Po celou dobu opravy budou tedy zachované vždy minimálně dva jízdní pruhy pro oba směry.

Nuselský most prošel od roku 1989 už řadou oprav, a to jak v tubusu, tak na povrchu. Naposledy to bylo v roce 2011, kde vozovka dostala nový povrch, a na mostě se opravily dilatační spáry.

Nuselský most je 485 metrů dlouhý a 26,5 m široký. Má železobetonovou rámovou konstrukci a čtyři pilíře. Dvě pole mostu mají rozpětí 68,5 m a tři 115,5 m. Průměrná výška mostu je 42,5 m nad údolím. Vnitřní tubus pro metro má lichoběžníkový průřez a výšku téměř 6,5 m. Tloušťka jeho stěn je od 30 do 110 cm. Osvětlují ho lampy umístěné uprostřed mostu. Most byl dostavěn roku 1973.

Témata: Oprava silnic | most
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Peklo v Praze: Doprava kolabuje, auta stojí v kolonách, do toho nehoda…

09.07.2018 19:07 Aktualizováno Praha - V centru Prahy kolabuje doprava. Na řadě silnic jsou omezení, frézuje se například povrch…

Na Svitavsku se srazil autobus s autem, pět lidí zraněno

24.06.2018 17:32 Aktualizováno Praha - Na silnici I/43 v Rozhraní na Svitavsku se dnes odpoledne kolem 14:00 srazil osobní vůz…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama