ŘSD investuje stamiliony do nové silnice. Uleví řidičům?

Olomouc - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) odstartovalo ve čtvrtek výstavbu nové silnice I/44, která povede z Vlachova do Rájce na Šumpersku. Po nové silnici by auta měla ujet 2889 metrů a její cena je přes 848 milionů korun a to bez DPH, informuje web ŘSD.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Stávající silnice I/44 prochází obcí Vlachov a Zvole. "Trasa je vedena v nepřehledných směrových obloucích, kde je nevyhovující šířkové uspořádání a kde není možné realizovat odstavné pruhy a chodníky," uvedl generální ředitel ŘSD David Čermák.

"Doprava na silnici I/44 je nevyhovující pro okolní životní prostředí. Především kvůli nadměrnému hluku z dopravy a exhalacemi. Navíc je ohrožena bezpečnost chodců a cyklistů. Na nezastaveném území je trasa vedena v mírně zvlněném terénu v trase s malými výškovými a směrovými poloměry. Z tohoto důvodu se na stávající silnici tvoří kolony vozidel a v případě předjíždění vzniká nebezpečí havárie z důvodu nedostatečných rozhledových délek," popisuje dosavadní stav David Čermák.

Uvedené problémy by měla vyřešit aktuálně zahajovaná přeložka z Vlachova do Rájce. "Přeložka bude mít také zásadní vliv na bezpečnost v celé lokalitě. Silniční doprava totiž bude oddělena od pěší, cyklistické a pomalé dopravy," řekl Čermák. Zhotovitelem stavby je Sdružení I/44 Vlachov–Rájec, ve které jsou zastoupeny Stavby silnic a železnic, společnosti STRA BAG, IDS Olomouc a D.I.S. Brno.

Témata: řsd | Silnice | olomouc
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Peklo v Praze: Doprava kolabuje, auta stojí v kolonách, do toho nehoda…

09.07.2018 19:07 Aktualizováno Praha - V centru Prahy kolabuje doprava. Na řadě silnic jsou omezení, frézuje se například povrch…

Na Svitavsku se srazil autobus s autem, pět lidí zraněno

24.06.2018 17:32 Aktualizováno Praha - Na silnici I/43 v Rozhraní na Svitavsku se dnes odpoledne kolem 14:00 srazil osobní vůz…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama