Česko se probudilo do mrazivého dne, problémy jsou na Liberecku. Pozor na náledí

Celá ČR - Na severu Čech dnes ráno silně mrzne a hlavně v Libereckém kraji se objevují mlhy, které namrzají. Silničáři proto varují před ledovkou. Potíže mohou mít řidiči ale i v jiných regionech.

Přidejte svůj názor

Zledovatělé silnice potrápily nejednoho řidiče a silničáře!

Teploty v Libereckém a Ústeckém kraji klesají dnes ráno až k 11 stupňům pod nulou, na rašeliništi na Jizerce v Jizerských horách naměřili dnes v 08:00 ráno minus 14,5 stupně Celsia.

Silnice jsou většinou jen holé a s opatrností sjízdné. Na komunikacích nižších tříd může být ledovka, pozor by si měli dát motoristé na cestě přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu, která se nesolí. Ledovka může být i na hlavních silnicích I/9 a I/13. V sousedním Ústeckém kraji je o něco tepleji, teploty se tam pohybují od minus tří do minus sedmi stupňů, na Děčínsku klesly ráno teploměry až k devíti stupňům pod nulou a silničáři tam varují před ledovkou.

Na silnicích v nejvyšších polohách Královéhradeckého kraje leží vrstva uježděného sněhu, která je krytá posypem. Všechny cesty v kraji jsou s opatrností sjízdné.

Silnice ve středních Čechách mohou dnes ráno místy namrzat, řidiči by měli být opatrní. Obezřetnost je na místě hlavně na mostech nebo v lesních úsecích. Na Kolínsku a Kutnohorsku by motoristé měli jet opatrně i po hlavních tazích, jako jsou silnice I/2, I/12 nebo I/38.

V Plzeňském kraji je na některých silnicích druhých a třetích tříd ve vyšších polohách Šumavy, které silničáři kvůli ochraně přírody nesolí, vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Ostatní západočeské silnice jsou dnes převážně holé a vymrzlé, v lesních úsecích a na mostech mohou být některé vozovky vlhké.

Silnice v kraji Vysočina jsou dnes ráno suché, silničáři nemuseli přes noc vyjíždět a nehlásí žádné problémy. Řidiči na Jihočeských silnicích si dnes musí dát pozor na Českokrumlovsku a na Prachaticku, kde se vyskytují mrznoucí mlhy.

Na silnicích ve vyšších polohách Vsetínska se tvoří námraza a ledovka. Jsou ošetřené kamennou drtí a sjízdné jen se zvýšenou opatrností. S opatrností je sjízdná i silnice z Bystřice pod Hostýnem na Troják na Kroměřížsku.

Témata: Počasí | Silnice | Zima
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Peklo v Praze: Doprava kolabuje, auta stojí v kolonách, do toho nehoda…

09.07.2018 19:07 Aktualizováno Praha - V centru Prahy kolabuje doprava. Na řadě silnic jsou omezení, frézuje se například povrch…

Na Svitavsku se srazil autobus s autem, pět lidí zraněno

24.06.2018 17:32 Aktualizováno Praha - Na silnici I/43 v Rozhraní na Svitavsku se dnes odpoledne kolem 14:00 srazil osobní vůz…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama