Brněnská Grand Prix komplikovala dopravu, na D1 se vytvořila dlouhá kolona

Brno – V souvislosti s motocyklovými závody Grand Prix v Brně museli řidiči počítat s problémy v dopravě. Na dálnici D1 u Brna se mezi sjezdy 182 a 190 ve směru na Prahu vytvořila bezmála desetikilometrová kolona a kolabovala doprava.

Přidejte svůj názor

Kolona na dálnici

Kolona je sice dlouhá, vozidla ale stále popojíždějí, řekl ČTK v 10:30 mluvčí brněnské policie Pavel Šváb. Důvodem byl déšť, kvůli kterému nemohou auta parkovat na přírodních parkovištích. Policie však do oběda situaci vyřešila zřízením dalšího provizorního parkoviště na silnici I/23 od sjezdu Kývalka směrem na Rosice a podle potřeby také uzavírala sjezd z dálnice na exitu 182 Kývalka.

Policie vymezila pro parkování takzvanou starou dálnici. Dopravní podnik města Brna zavedl další linku, která návštěvníky vozí z parkoviště na staré dálnici do areálu závodů.

Nová linka P odváží posádky zaparkovaných vozidel ze staré dálnice přímo do areálu automotodromu. Původně fungovaly linky 400, která jezdí do areálu z Mendlova náměstí, a X, která jezdí ze Žebětína. „Na dnešek jsme kvůli Velké ceně měli vyčleněno 60 vozidel, kvůli dešti a mokré variantě parkování na staré dálnici jsme spoje posílili o dalších 20 autobusů. Autobusy jezdí a snažíme se lidi dostat do areálu," řekla mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová.

Už od rána policie upozorňovala řidiče na to, že mají sjíždět na exitu 190 a přes kruhový objezd Veselka parkovat na staré dálnici. Podle Švába na to ale někteří řidiči nedbali a pokračovali na sjezd 182 Kývalka.

Kvůli špatnému počasí nemohli řidiči parkovat na přírodních parkovištích a trávnících, kde je mnoho vody. To způsobilo v dopravě zmatky. „Parkovací kapacita na staré dálnici je však zaplněná pouze z poloviny a místa tam jsou," zdůraznil Šváb. Podle něj se na místo dostali bez větších problémů řidiči, kteří vyjeli včas.

Policisté se také připravují na rozjezd návštěvníků, který očekávají po 15:00. "K autům na parkoviště návštěvníky dopraví autobusy MHD. Ze staré dálnice nasměrujeme část řidičů na Kníničskou a směrem k nájezdu na D1 na 190. kilometru. Zbytek pojede stejnou cestou a dále přes Kohoutovice a až v poslední variantě vozidla povedeme na kruhový objezd Veselka. Řidiči by měli dbát pokynů policistů. Zbytečným vytvářením kolizních situací někteří neukáznění řidiči zhoršují už tak náročnou situaci," zdůraznil Šváb.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Provoz na D1 u Jihlavy zkomplikovala nehoda. Jeden mrtvý, přistával…

17.08.2018 14:40 Aktualizováno Jihlava - Na dálnici D1 u Jihlavy dnes havarovalo auto, jeden člověk zemřel. Nehoda komplikovala…

Na Velkou cenu míří do Brna první fanoušci, doprava zatím bez problémů

03.08.2018 16:40 Brno - Kvůli motoristické Grand Prix ČR silničních motocyklů panují obavy, že doprava v okolí Brna…

Dálnice u Ostravy přes hodinu stála, hledač pokladů našel munici z války

31.07.2018 21:15 Aktualizováno Klimkovice - Nález nevybuchlé munice z 2. světové války zastavil dnes v obou směrech provoz na D1…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama