Peklo na silnicích: 4 nehody za 3 hodiny. Hasiči měli plné ruce práce

Zdíkov - Během několika málo hodin vyjížděly ve středu ráno hasičské jednotky Jihočeského kraje ke čtyřem dopravním nehodám, které byly ohlášeny s nutností vyproštění zaklíněných osob, speciální vyprošťovací zařízení nakonec hasiči použili jen jednou.

Přidejte svůj názor

Autonehoda

K první nehodě vyjížděli hasiči jen pár minut po půl šesté ráno, ve Zdíkově nabourala řidička do stromu. V autě, které skončilo ve stromě, sedělo společně s řidičkou dítě, které bylo při příjezdu hasičů mimo havarovaný vůz. Žena ale ze zničeného auta ven nemohla.

Dítě si okamžitě převzali záchranáři, řidičku museli hasiči z vozu dostat předními dveřmi pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Hasiči zároveň provedli nezbytné protipožární opatření a také zamezili úniku provozních kapalin.

Na silnici vedoucí z Hrdějovic do Hluboké nad Vltavou boural řidič jen 40 minut po první nehodě. I v tomto případě byla nahlášena nutnost vyproštění osob. Na místě nalezli hasiči havarované auto na střeše, řidič z něj vylezl bez jejich pomoci, proto ho po příjezdu zdravotnické záchranné služby předali do péče zdravotníků.

K dalšímu vyproštění mělo dojít čtvrt hodiny před osmou, u obce Horusice se převrátil kamion, i v tomto případě se řidiči podařilo z vozu dostat ještě před příjezdem hasičů. Zdravotníci v té době již byli na místě a muže ošetřovali.

V 7:50 byla nahlášena nehoda tří vozidel, i v tomto případě měli řidiči problémy se z havarovaných vozů dostat. Jednalo se o střet dvou osobních aut a dodávky. V havarovaných vozech nakonec nezůstala žádná zaklíněná osoba, hasiči nikoho nevyprošťovali, u havarovaných vozů provedli protipožární opatření. Při nehodě se zranili dva lidé, které si převzali zdravotníci.

Témata: Nehody aut | Hasiči
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Peklo v Praze: Doprava kolabuje, auta stojí v kolonách, do toho nehoda…

09.07.2018 19:07 Aktualizováno Praha - V centru Prahy kolabuje doprava. Na řadě silnic jsou omezení, frézuje se například povrch…

Na Svitavsku se srazil autobus s autem, pět lidí zraněno

24.06.2018 17:32 Aktualizováno Praha - Na silnici I/43 v Rozhraní na Svitavsku se dnes odpoledne kolem 14:00 srazil osobní vůz…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama