Kolaps D1: Dálnice je směrem na Brno uzavřena, z cisterny vyteklo 9000 litrů glycerinu

Brno - Na dálnici D1 došlo k vážné nehodě. Na 153. kilometru se na začátku opravovaného úseku převrhla cisterna. Naštěstí převážela jen rostlinný olej. Směr na Brno je zcela uzavřen.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Uzavírka potrvá asi do 16:00, řekl dispečer Národního dopravního informačního centra. Při nehodě se převrhla cisterna, vytvořila se několikakilometrová kolona. Maďarský řidič tahače skončil s lehčím zraněním v jihlavské nemocnici. Problémy se tvoří i na souběžné silnici 602, která je na několika místech kvůli opravám uzavřená. Provoz na Prahu podle policie havárie neovlivnila.

Nehoda tahače s cisternou se stala kolem 05:45. "Cisterna se po havárii převrátila na bok přes oba jízdní pruhy, tahač je mimo dálniční těleso. Z cisterny vyteklo kolem 9000 litrů potravinářského glycerinu," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Látka podle mluvčí není zvláště nebezpečná.

Policisté svádějí dopravu na objízdnou trasu na exit 141 Velké Meziříčí - západ. Hlídky pak směrují řidiče na silnici II/354 do Ostrova nad Oslavou a poté po silnici I/37 přes Velkou Bíteš do Domašova, kde se vrátí zpět na D1. "Možné jsou i další trasy, řidiči mohou sjet z D1 už před Jihlavou, v Humpolci, ale musí počítat s problémy," dodala mluvčí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Peklo v Praze: Doprava kolabuje, auta stojí v kolonách, do toho nehoda…

09.07.2018 19:07 Aktualizováno Praha - V centru Prahy kolabuje doprava. Na řadě silnic jsou omezení, frézuje se například povrch…

Na Svitavsku se srazil autobus s autem, pět lidí zraněno

24.06.2018 17:32 Aktualizováno Praha - Na silnici I/43 v Rozhraní na Svitavsku se dnes odpoledne kolem 14:00 srazil osobní vůz…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama