Souboj ČD a Leo Express má vítěze. Podívejte se, jak se zlevní jízdné

Praha - Cestující na trase mezi Prahou a Ostravskem mohou ušetřit kvůli pokračujícímu sporu Českých drah s Leo Expressem na jízdném. Soukromý dopravce bude od soboty pětinovou slevu přiznávat všem zákazníkům.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Soud totiž v úterý rozhodl, že společnost Leoše Novotného nesmí poskytovat slevu na jízdném držitelům slevové karty Českých drah.

„Přesto, že s rozhodnutím soudu nesouhlasíme a jsme přesvědčeni, že naším postupem nebylo do práv Českých drah zasaženo, učinili jsme již kroky k tomu, abychom uložené povinnosti dodržovali," říká generální ředitel společnosti Leoš Novotný.

Leo Express tedy zaujal novou taktiku. Od soboty budou rozdávat týmy Leo Expressu přímo na nádražích všem zákazníkům vlastní slevové karty. Podobný způsob distribuce slevových voucherů v minulosti zvolily i České dráhy a ze strany konkurenčních soukromých dopravců za to sklidily vlnu kritiky. Jejich promotéři měli údajně nabízet slevy cíleně zákazníkům konkurence přímo při vystupování z vlaku.

S poskytováním slev na konkurenční věrnostní karty začal Leo Express začátkem března a druhý soukromý dopravce Student Agency se k němu s podobnou nabídkou vzápětí připojil. České dráhy v úterý docílily soudního rozhodnutí, že konkurence nesmí nadále využívat jejich věrnostní karty.

Nyní dráhy zvažují podání žaloby, ve které by po Leo Expressu požadovaly kompenzace za způsobenou škodu. Žalobu na České dráhy chce naopak podat Leo Express právě kvůli praktikám při rozdávání slevových voucherů, které soukromý dopravce označil za neetické.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Potíže na železnici: U Plzně usmrtil vlak muže, malér na Nymbursku

29.06.2018 08:50 Plzeň/Nymburk - Od dnešního rána jsou komplikace na železnici. Na okraji Plzně v části Doubravka…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama