Provoz mezi hlavním nádražím a Smíchovem v Praze opět funguje

Praha - Provoz mezi pražským Hlavním nádražím a Smíchovem na trase z Prahy do Berouna byl dnes odpoledne opět obnoven. Výpadek zapřičinila středeční srážka rychlíku Českých drah (ČD) s pracovním strojem v Praze na Vyšehradě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Zhruba od čtvrtečních 19:00 tam začaly vlaky jezdit po jedné koleji. Náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera ČTK řekl, že za havárii mohlo s největší pravděpodobností selhání lidského faktoru.

Nehoda se stala ve středu okolo 22:00 na vyloučené koleji, kde se prováděly stavební práce. Po srážce vykolejila lokomotiva rychlíku. Zraněn byl strojvůdce rychlíku, skončil v nemocnici.

Podle Kučery je za havárií podle všeho lidské selhání. "Nemáme ani sebemenší náznaky, že by tam selhalo zabezpečovací zařízení," řekl. Ještě je podle něj teoretická možnost, že něco odhalí technická prověrka vlaku, ale nepředpokládá, že by souprava nebrzdila. "Prostě chlapi s tím pracovním strojem stáli jinde, než měli stát," uvedl.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Potíže na železnici: U Plzně usmrtil vlak muže, malér na Nymbursku

29.06.2018 08:50 Plzeň/Nymburk - Od dnešního rána jsou komplikace na železnici. Na okraji Plzně v části Doubravka…

Rychlík u Kolína usmrtil muže, další neštěstí u Kralup nad Vltavou. Vlaky…

10.06.2018 17:50 Aktualizováno Kolín - Dnes ráno na železničním koridoru mezi Kolínem a Velimí srazil rychlík muže, ten na místě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama