Manévry na D5: Po divoké honičce nabourala dvě policejní auta

Rozvadov - Tři zranění lidé, dvě zničená policejní auta a několikahodinová uzávěra dálnice D5 na Rozvadov. Taková je bilance noční dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek večer na 5. kilometru plzeňské dálnice.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Srážce dvou policejních aut s bílou dodávkou mělo podle policistů předcházet pronásledování, při kterém řidič dodávky s ukrajinskou registrační značkou nereagoval na výzvy policistů k zastavení a snažil se ujet. Jak dlouho policisté bílý VW Transporter pronásledovali lze stěží odhadnout, nicméně na místě nehody zasahovali kromě hasičů a středočeských policistů také jejich kolegové se služebními vozy s plzeňskými registračními značkami.

Ujíždějící dodávku se policistům podařilo zastavit až těsně před Prahou, v místech, kde se dálnice opravuje a jízdní pruhy jsou zúženy a částečně svedeny do protisměru. Při zadržení ujíždějícího řidiče však došlo ke srážce jeho auta se dvěma služebními vozy policie. Jak přesně ke střetu došlo, nebylo na první pohled jasné.

Postavení vozidel po nehodě nahrává verzi, že do dodávky zezadu narazilo nejdříve jedno policejní auto, které dodávku postrčilo kus dopředu a do něj, rovněž zezadu narazil další služební vůz.

Podle slov tiskového mluvčího středočeské policie Jakuba Vinčálka se při nehodě lehce zranili dva zasahující policisté i řidič dodávky. U něj pak policisté zjistili orientační dechovou zkouškou požití alkoholu před jízdou. Dokumentace a odstraňování následků nehody trvalo několik hodin. Policisté tak museli auta jedoucí od Prahy odklánět na Rudnou, odkud řidiči pokračovali do Loděnice, kde zase mohli najet zpět na dálnici.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnici D35 u Olomouce ráno uzavřela nehoda, řidiče vyprošťovali hasiči

16.07.2018 11:08 Aktualizováno Olomouc - Na dálnici D35 za Olomoucí ve směru na Mohelnici se dnes brzy ráno srazila dvě auta,…

U Prahy havaroval kamion, deset tun skla se vysypalo na vozovku

11.07.2018 16:15 Lázně Toušeň - V Lázních Toušeň nedaleko Prahy dnes havaroval nákladní automobil převážející tuny…

Tragický prodloužený víkend: Na silnicích zemřelo šest lidí, 30 těžce…

08.07.2018 15:37 Praha - Prodloužený víkend byl na českých silnicích tragický, zahynulo už šest lidí. Počet těžce…

Auto zabilo chodce na D46, mrtvý řidič na Šumpersku. Vážná nehoda i na D2

08.07.2018 13:04 Aktualizováno Brno/Prostějov/Šumperk - Šest lidí se dnes ráno zranilo při havárii rumunské dodávky na dálnici D2.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama