Na D35 narazila auta do převrácené cisterny, doprava kolabuje

Olomouc - Na D35 v katastru Přáslavic na Olomoucku se dnes nad ránem převrátila cisterna převážející 22.000 litrů plynu. Poté do ní narazilo osobní a nákladní auto. Příčiny nehody policie vyšetřuje.

Přidejte svůj názor

Autonehoda

Cisterna převážející LPG havarovala krátce před 01:00, kdy z dosud nezjištěných příčin najela na krajnici, vyjela ze silnice, narazila do svodidel a převrátila se na bok.

"Žádný plyn z cisterny neunikal, cisterna nebyla poškozena a řidič nebyl zraněn. Hasiči se vrátili na základnu s tím, že přečerpání proběhne dnes ráno. V 6:08 však do cisterny narazil kamion," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Hasiči nyní hledají nejbezpečnější způsob, jak havarovanou cisternu vyprostit. "Po konzultaci s pracovníky firmy, která se specializuje na přečerpávání plynu, se nakonec nebude na místě nehody LPG z havarované cisterny přečerpávat. Dva jeřáby cisternu vyzvednou a plnou ji položí na podvalník, který ji převeze na původní místo určení," uvedla Hacsiková.

Havarovaná cisterna by měla být naložena na valník v odpoledních hodinách. Hacsiková upozornila, že v době manipulace s cisternou bude v okolí místa nehody z bezpečnostních důvodů uzavřena i nyní průjezdná část dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu.

Doprava je na dálnici D35 ve směru z Ostravy do Olomouce u exitu na 290. kilometru odkloněna na starou silnici vedoucí přes Velký Újezd, Daskabát, Kocourovec a Přáslavice dál na Olomouc. "Protisměrný jízdní pruh ve směru z Olomouce na Ostravu je průjezdný," řekla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Řidiči musí na dálnici D35 u Velkého Újezdu ve směru od Ostravy na Olomouc počítat s kolonami. Dlouhé řady automobilů se už ráno kvůli nehodě tvořily i na silnici číslo 35 ve směru od Velké Bystřice na Olomouc, jelikož na ní sjížděly automobily z dálnice.

Doprava se komplikuje také na silnicích v okolí Lipníku nad Bečvou, po kterých se místu nehody snaží vyhnout řidiči osobních i nákladních automobilů. "Žádáme řidiče nákladní dopravy, aby nesjížděli z dálnice D35 v katastru Lipníka nad Bečvou na silnici I/47 ve směru na Osek nad Bečvou a Přerov a také nesjížděli z dálnice D35 směrem na Doloplazy a Tršice. Vznikají dopravní komplikace a tvoří se kolony," uvedla Urbánková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnici D35 u Olomouce ráno uzavřela nehoda, řidiče vyprošťovali hasiči

16.07.2018 11:08 Aktualizováno Olomouc - Na dálnici D35 za Olomoucí ve směru na Mohelnici se dnes brzy ráno srazila dvě auta,…

U Prahy havaroval kamion, deset tun skla se vysypalo na vozovku

11.07.2018 16:15 Lázně Toušeň - V Lázních Toušeň nedaleko Prahy dnes havaroval nákladní automobil převážející tuny…

Tragický prodloužený víkend: Na silnicích zemřelo šest lidí, 30 těžce…

08.07.2018 15:37 Praha - Prodloužený víkend byl na českých silnicích tragický, zahynulo už šest lidí. Počet těžce…

Auto zabilo chodce na D46, mrtvý řidič na Šumpersku. Vážná nehoda i na D2

08.07.2018 13:04 Aktualizováno Brno/Prostějov/Šumperk - Šest lidí se dnes ráno zranilo při havárii rumunské dodávky na dálnici D2.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama