U Letohradu smetl vlak auto. Dva senioři (74 a 73 let) zahynuli

Letohrad - Ve čtvrtek ráno po půl osmé vyhasl při dopravní nehodě u Letohradu život dvou seniorů. Čtyřiasedmdesátiletý řidič zřejmě přehlédl blikající výstražné zařízení a vjel přímo před projíždějící vlak. Při nehodě zemřel on i o rok mladší spolujezdkyně.

Přidejte svůj názor

Autonehoda

"Dvoučlenná posádka osobního vozidla jela ve ze směru z části Letohrad-Orlice přes železniční přejezd směrem na Letohrad-Kunčice. V tu dobu mělo být zabezpečovací zařízení funkční, to ale ještě musí potvrdit Drážní inspekce," informovala TN.cz policejní mluvčí Lenka Vilímková.

"Dvoučlenná osádka měla vjet na přejezd v době, kdy místem projížděl vlak. Došlo ke střetu a následnému smrtelnému zranění čtyřiasedmdesátiletého řidiče a třiasedmdesátileté spolujezdkyně," dodala Vilímková.

Policisté provedli u strojvedoucího dechovou zkoušku, která ale vyšla s negativním výsledkem. Kolik pasažérů cestovalo v osobním vlaku, který jel z Pardubic až do polské Vratislavi, policejní mluvčí nevěděla. Strojvedoucí ani žádný z pasažérů ale neměl být při nehodě zraněn.

Nehod na přejezdech stále přibývá. Drážní inspekce již vloni upozornila na seznam 74 nebezpečných přejezdů, které nutně potřebují úpravu. Navrhovala třeba instalaci závor, dopravní opatření nebo dokonce zrušení některých přejezdů. Ten v Letohradu, ačkoliv závorami vybaven nebyl, ale na seznamu není.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnici D35 u Olomouce ráno uzavřela nehoda, řidiče vyprošťovali hasiči

16.07.2018 11:08 Aktualizováno Olomouc - Na dálnici D35 za Olomoucí ve směru na Mohelnici se dnes brzy ráno srazila dvě auta,…

U Prahy havaroval kamion, deset tun skla se vysypalo na vozovku

11.07.2018 16:15 Lázně Toušeň - V Lázních Toušeň nedaleko Prahy dnes havaroval nákladní automobil převážející tuny…

Tragický prodloužený víkend: Na silnicích zemřelo šest lidí, 30 těžce…

08.07.2018 15:37 Praha - Prodloužený víkend byl na českých silnicích tragický, zahynulo už šest lidí. Počet těžce…

Auto zabilo chodce na D46, mrtvý řidič na Šumpersku. Vážná nehoda i na D2

08.07.2018 13:04 Aktualizováno Brno/Prostějov/Šumperk - Šest lidí se dnes ráno zranilo při havárii rumunské dodávky na dálnici D2.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama