Řidič proti slunci neviděl autobus a napálil to do něj. Pět zraněných

Liberec - Série autobusových nehod nemá konce. Začalo to nehodou 9. března u Panenského Týnce, při které se zranilo 32 cestujících. Těsně poté následovaly dvě nehody autobusů, kde byli další zranění a mrtví. Dnes v sedm hodin ráno havaroval linkový autobus na silnici mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Autobus jel z Jablonce nad Nisou do Liberce a vezl 42 pasažérů. Proti němu jel starší muž v osobním autě Dacia. Podle cestujících šoféra patrně oslnilo ostré slunce. Po silnici kličkoval a v ostrých zatáčkách se autobusu už nedokázal vyhnout a pravděpodobně ho ani neviděl.

Pasažéry náraz vymrštil ze sedaček. Podle záchranářů utrpěli většinou lehčí zranění. "Provedli jsme první ošetření, než přijela záchranná služba. Byla to pobouchaná čela, brady a bolesti na prsou," uvedl velitel hasičů z Jablonce nad Nisou David Patrman.

"Byl asi oslněný. V tom červeném autě to napálil do autobusu. Byla to pěkná šlupka. Paní, co seděla vedle mě, tak se hodně bouchla do brady. Slečna měla něco s hlavou. Náraz to byl pěkný," popsal jeden z cestujících.

"Jel ze strany na stranu. Pět lidí bylo zraněných. Většinou měli poškození hlavy, jako jsem měl já. Potom ještě nějaká ruka. Já jsem seděl za řidičem, tak jsem to odskákal. A potom ještě lidi, co seděli na čtyřce, protože seděli naproti sobě, tak asi narazili do sebe," řekl zraněný pasažér.

"Podle našich informací náš řidič nehodu nezavinil," vyjádřila se k nehodě Nikol Bradíková, mluvčí společnosti Busline Semily, které autobus patří.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnici D35 u Olomouce ráno uzavřela nehoda, řidiče vyprošťovali hasiči

16.07.2018 11:08 Aktualizováno Olomouc - Na dálnici D35 za Olomoucí ve směru na Mohelnici se dnes brzy ráno srazila dvě auta,…

U Prahy havaroval kamion, deset tun skla se vysypalo na vozovku

11.07.2018 16:15 Lázně Toušeň - V Lázních Toušeň nedaleko Prahy dnes havaroval nákladní automobil převážející tuny…

Tragický prodloužený víkend: Na silnicích zemřelo šest lidí, 30 těžce…

08.07.2018 15:37 Praha - Prodloužený víkend byl na českých silnicích tragický, zahynulo už šest lidí. Počet těžce…

Auto zabilo chodce na D46, mrtvý řidič na Šumpersku. Vážná nehoda i na D2

08.07.2018 13:04 Aktualizováno Brno/Prostějov/Šumperk - Šest lidí se dnes ráno zranilo při havárii rumunské dodávky na dálnici D2.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama