Smrt na silnicích: O prázdninách zemřelo 150 lidí. Je zde nebezpečný fenomén

Praha - Podle dnes zveřejněné statistiky si dopravní nehody o prázdninách v Česku vyžádaly 150 životů a 500 vážně zraněných. Celkem policie řešila 150 tisíc nehod. Na podzim chystá policie celorepublikové kontrolní akce zaměřené na prevenci nalévání alkoholu mladistvým.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Autonehoda

"Nejčastější příčinou je nevěnování se řízení a slabá pozornost řidiče. Fenoménem se staly velké nehody s několika usmrcenými," uvedl šéf dopravní policie Tomáš Lerch.

Policisté často přičítají příčinu nehod únavě lidí z vedra, také oslnění řidičů. "Byl velký počet teplých dnů a dlouho trvající horka, která se negativně projevují na nehodovosti," upřesnil Lerch.

Problémy způsobili podle něj také chodci. "Zavinili letos bezmála 800 dopravních nehod, při kterých bylo usmrceno 12 chodců. Je to o pět více něž loni. Ukazuje to na nezodpovědné chování chodců. Zaznamenali jsme spoustu opravdu zbytečných nehod, při kterých si chodec lehl na vozovku, ať už vlivem únavy, nebo po požití alkoholického nápoje," dodal Lerch.

Pořádková policie se v letních měsících zaměřila také na hudební festivaly. Pod dohledem celkem 6000 policistů bylo 314 festivalů a podobných akcí. Hrinko zmínil několik případů, které policisty překvapily.

Na odjezdu z jedné akce zastavili Poláka, který nadýchal 2,73 promile. V červenci kontrolovali také taneční festival na Vyškovsku, kde bylo pod vlivem opiátů několik desítek řidičů. "Poslední perličkou je případ z kontroly vůdců malých plavidel. Některé fesťáky jsou totiž spojené s vodní plochou. Dotyčný jezdil zajímavým způsobem. Zjistili jsme, že to nebylo způsobeno ničím jiným než alkoholem. Naměřili jsme 1,69 promile," dodal Hrinko.

Témata: Dopravní nehody
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnici D35 u Olomouce ráno uzavřela nehoda, řidiče vyprošťovali hasiči

16.07.2018 11:08 Aktualizováno Olomouc - Na dálnici D35 za Olomoucí ve směru na Mohelnici se dnes brzy ráno srazila dvě auta,…

U Prahy havaroval kamion, deset tun skla se vysypalo na vozovku

11.07.2018 16:15 Lázně Toušeň - V Lázních Toušeň nedaleko Prahy dnes havaroval nákladní automobil převážející tuny…

Tragický prodloužený víkend: Na silnicích zemřelo šest lidí, 30 těžce…

08.07.2018 15:37 Praha - Prodloužený víkend byl na českých silnicích tragický, zahynulo už šest lidí. Počet těžce…

Auto zabilo chodce na D46, mrtvý řidič na Šumpersku. Vážná nehoda i na D2

08.07.2018 13:04 Aktualizováno Brno/Prostějov/Šumperk - Šest lidí se dnes ráno zranilo při havárii rumunské dodávky na dálnici D2.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama