Na Litoměřicku se srazily vlaky, strojvedoucí se zachránil skokem z lokomotivy

Litoměřice - Dnes dopoledne se mezi Velkými Žernoseky a Litoměřicemi srazily dva nákladní vlaky, jeden strojvedoucí je zraněn. Trať bude patrně uzavřena až tři dny, dráhy nasadily náhradní autobusovou dopravu. Policie škodu předběžně odhaduje na 100 milionů korun, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Vlaky ČD Cargo se čelně srazily v 08:40 hodin u obce Žalhostice a vykolejily. Dvanáct vozů je zcela mimo koleje, poškozený je jak svršek trati, tak trakční vedení. Strojvedoucí jednoho z nich skončil s lehkým zraněním v nemocnici. Čelní srážky vlaků jsou podle mluvčího Drážní inspekce Pavla Drápala neobvyklé.

"Velice předběžně to vypadá na chybu člověka. Zatím to vypadá, že zabezpečovací zařízení fungovalo tak, jak má, ale může se ještě cokoli ukázat. Jsme teprve na začátku. Zatím vycházíme z toho, co má řekl jeden ze strojvedoucích," řekl šéf Drážní inspekce Jan Kučera.

Podle Kučery platila v době nehody na trati výluka, soupravy jezdily jen po jedné koleji. Vlak s prázdnými plošinovými vozy, který jel ve směru od Ústí nad Labem, měl zůstat stát ve Velkých Žernosekách a počkat na vlak s uhlím, který jel v opačném směru.

"Vlak od Ústí nad Labem ale ve stanici Velké Žernoseky nezastavil, projel kolem návěsti zakazující jízdu, poškodil výhybku a vjel na trať směr Litoměřice. V důsledku této nedovolené jízdy vlaku zabezpečovací zařízení změnilo návěst dovolující jízdu vlaku od Litoměřic na návěst stůj," řekl Kučera. Strojvedoucí druhého vlaku okamžitě zastavil. Před možným zraněním se zachránil skokem z lokomotivy. "Vlak od Ústí nad Labem narazil do stojícího vlaku rychlostí 50 - 60 kilometrů za hodinu," dodal Kučera.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnici D35 u Olomouce ráno uzavřela nehoda, řidiče vyprošťovali hasiči

16.07.2018 11:08 Aktualizováno Olomouc - Na dálnici D35 za Olomoucí ve směru na Mohelnici se dnes brzy ráno srazila dvě auta,…

U Prahy havaroval kamion, deset tun skla se vysypalo na vozovku

11.07.2018 16:15 Lázně Toušeň - V Lázních Toušeň nedaleko Prahy dnes havaroval nákladní automobil převážející tuny…

Tragický prodloužený víkend: Na silnicích zemřelo šest lidí, 30 těžce…

08.07.2018 15:37 Praha - Prodloužený víkend byl na českých silnicích tragický, zahynulo už šest lidí. Počet těžce…

Auto zabilo chodce na D46, mrtvý řidič na Šumpersku. Vážná nehoda i na D2

08.07.2018 13:04 Aktualizováno Brno/Prostějov/Šumperk - Šest lidí se dnes ráno zranilo při havárii rumunské dodávky na dálnici D2.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama