Sebevražda v metru: Ve Stodůlkách se zabila žena skokem pod vlak

Praha - Ve stanici metra B Stodůlky dnes ráno vlak zabil ženu, která pod něj kolem osmé hodiny skočila. Mezi Zličínem a Novými Butovicemi byl provoz linky metra přerušen, v úseku lidi přepravují náhradní autobusy.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Mezi Zličínem a Novými Butovicemi byl provoz linky metra přerušen, v úseku lidi přepravují náhradní autobusy. Mezi stanicemi Nové Butovice - Černý Most metro normálně jezdí. ČTK to řekl mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl. Ženě bylo podle něj mezi 40 a 50 lety.

Nejvíc Čechů a Češek si sáhlo na život v roce 1934, kdy zemi svírala hospodářská krize. Bylo jich 4007. Dalším vrcholem se stalo období po roce 1968 a doba normalizace. V roce 1970 spáchalo sebevraždu 2824 mužů a žen.

Od té doby počet postupně klesal. Nejnižší byl v roce 2007, kdy ze světa dobrovolně odešlo 1375 Čechů a Češek. I když v posledních letech přibývá těch, kteří sami ukončí svůj život, stále je situace podle analýzy demografů příznivější než v minulosti. V roce 2012 dobrovolně odešlo ze světa 277 žen a 1370 mužů. 

Důvodem k sebevraždám je podle odborníků hlavně ekonomická krize, růst daní i pocit bezvýchodnosti z politických tahanic. Takový soud považuje psycholog a psychoterapeut Daniel Štrobl za poněkud ukvapený. „To bychom si museli vzít každého sebevraha zvlášť, vzít si jejich dopisy na rozloučenou, jejich životní osudy před sebevraždou, pak bychom takový soud mohli vyřknout. Máme ale jen statistické údaje o počtu sebevražd. Ze své zkušenosti musím říci, že ekonomická krize nebo politická situace nejsou tématy, se kterými se lidé obracejí na psychologa. Tudíž patrně nebudou ani těmi důvody, které stojí za spácháním sebevraždy," řekl pro Rozhlas.cz.

Zhruba pětinu sebevražd provedly ženy. Ty sice provedou více sebevražd než muži, ale muži je spíše dokonají. Nejvíc sebevražd se odehraje na konci zimy a na jaře. Nejvyšší počet jich je v dubnu. Nejčastěji chtějí lidé ukončit svůj život v pondělí.

Témata: Metro | sebevražda
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze se srazily tramvaje, sedm lidí je zraněno

13.08.2018 12:23 Aktualizováno Praha - Nedaleko tramvajové zastávky Anděl v Praze 5 se dnes kolem 10:30 srazily dvě tramvaje,…

Nejezdí část metra linky B, pod soupravu spadl člověk

08.08.2018 15:44 Praha - Kvůli pádu člověka pod soupravu metra ve stanici Lužiny nejezdí linka B mezi Zličínem a…

Dívky si v Praze "stoply" metro, strojvedoucí je pustil do kabiny. Kauzu…

07.08.2018 13:24 Praha - Pražský dopravní podnik prošetřuje strojvedoucího metra, který minulý pátek pustil do…

Ostré spory kvůli metru D? Společný podnik DPP a Penty se odkládá

17.07.2018 13:46 Praha - Na výkupu pozemků a rozvoji okolí stanic linky metra D se měly společně podílet Penta a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama