Pozor. Za jízdu načerno zaplatíte vyšší pokutu než dříve

Praha - Ode dneška se v některých českých městech zvyšují pokuty za jízdu načerno. Dopravním podnikům to umožnil zákon, který je platný už od května letošního roku. Až doposud byla maximální částka za pokutu 1000 korun, nově je to až 1500.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Lidé z této novinky příliš nadšeni nejsou, protože takto vysoká pokuta už může být pro někoho na hranici jeho finančních možností, když si vezmete, že třeba prodavačka může mít měsíční plat i pod deset tisíc korun.

Takže jízdu na černo by si ode dneška měl každý raději dvakrát rozmyslet. Ale příliš levné není cestování v Brně ani v případě, že máte platnou jízdenku. Hodinová stojí 25 korun a měsíční kupon vyjde na téměř jedenáct set korun. Každopádně pokuta za jízdu na černo je stále dražší.

Více si připlatí i černí pasažéři v Jihlavě, Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích a dalších městech. Oproti tomu například v Praze zůstává maximální částka za pokutu 1000 korun. "K tomu navyšování přirážky k jízdnému nedocházelo po dobu 13 let. U běžného jízdného k tomu navyšování docházelo v nějakých pravidelných intervalech. Byl to takový nepoměr," vysvětlila mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Hailichová.

Témata: mhd | pokuty
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostré spory kvůli metru D? Společný podnik DPP a Penty se odkládá

17.07.2018 13:46 Praha - Na výkupu pozemků a rozvoji okolí stanic linky metra D se měly společně podílet Penta a…

V Praze se srazily tramvaje. 23 zraněných, zasahoval speciální vůz Atego

29.06.2018 16:20 Aktualizováno Praha - Karambol dvou tramvají na zastávce Štěpánská v Ječné ulici v Praze si dnes po poledni…

Opencard definitivně končí, Praha ji nezařadí do nového systému

12.06.2018 10:22 Praha - Pražští radní dnes rozhodli o ukončení platnosti karet opencard, které nebudou mít nahrán…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama