Metro by mohlo začít opět jezdit. Podívejte se kdy a jak

Praha - Pokud bude hladina Vltavy nadále klesat, mohl by pražský dopravní podnik otevřít ve středu ráno pět stanic metra, které byly uzavřeny jako poslední v pondělí večer. Novinářům to dnes řekl ředitel podniku Milan Křístek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Na lince B jde o stanice Smíchovské nádraží, Kolbenova, Vysočanská a Českomoravská, na lince A Muzeum. Průtok ve Vltavě by ale musel klesnout pod 2500 metrů krychlových za sekundu, nyní činí kolem 3000 metrů. Do pátku by mohlo být průjezdné celé metro.

Ministr zemědělství Petr Bendl nařídil snížit odtok z Vltavské kaskády. Je tedy možné, že by na sever Čech nemuselo dorazit tolik vody. V Ústí nad Labem i přesto skončila evakuace dalších 2000 lidí z různých lokalit. Aby voda nezačala přetékat povodňové bariéry na Střekově, budou ji hasiči postupně vypouštět, aby vyrovnali tlak vody na mobilní hrazení. Jediné spojení na Střekov je stále jen vlakem ze západního nádraží.

Až klesne průtok Vltavy pod 2000 metrů krychlových za sekundu, chce podnik zprůjezdnit celé metro. V osmi stanicích v centu by ale soupravy nezastavovaly, pouze projížděly. Normální provoz metra bude obnoven až poté, co klesne průtok vody pod 1500 metrů, dodal Křístek.

Částečně zatopená pražská zoologická zahrada se znovu otevře už ve středu, přístupná ale bude pouze její horní část. Naopak pražské Divadlo pod Palmovkou možná zůstane zavřené až do konce října. Škody po povodních se podle odhadů vyšplhají ke 20 milionům korun, píše rozhlas.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostré spory kvůli metru D? Společný podnik DPP a Penty se odkládá

17.07.2018 13:46 Praha - Na výkupu pozemků a rozvoji okolí stanic linky metra D se měly společně podílet Penta a…

V Praze se srazily tramvaje. 23 zraněných, zasahoval speciální vůz Atego

29.06.2018 16:20 Aktualizováno Praha - Karambol dvou tramvají na zastávce Štěpánská v Ječné ulici v Praze si dnes po poledni…

Opencard definitivně končí, Praha ji nezařadí do nového systému

12.06.2018 10:22 Praha - Pražští radní dnes rozhodli o ukončení platnosti karet opencard, které nebudou mít nahrán…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama