Praha stahuje po požáru dvou autobusů padesát vozů z provozu

Praha - Dva požáry autobusu ve dvou dnech donutily pražský dopravní podnik k razantnímu opatření. Dočasně z provozu odstavil 47 kloubových autobusů stejné značky, dokud neprověří, jestli jsou bezpečné.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Dva požáry autobusů ve dvou dnech jsou opravdu podezřelé. Ještě kurióznější je ale fakt, že náhodně shořely autobusy stejného typu, stejné linky 195 a dokonce i na stejném místě v ulici Tupolevova v Letňanech.

První autobus shořel ve středu před čtvrtou odpoledne. Ten další ve čtvrtek před šestou večer. Oba vozy byly podle dopravního podniku 12 a 13 let staré a pokaždé začalo hořet v okolí motoru.

Ani při jednom z požárů se cestujícím ani řidičům nic nestalo, ale dopravní podnik přesto raději provoz autobusů KbN City Bus – Euro 3 a Euro 4 zastavil. Celkem jde o 47 vozů, které projdou mimořádnou kontrolou. Do provozu se vrátí až po případných opravách a mechanici je budou bedlivě sledovat. Podle dopravního podniku jde o "protipožární opatření".

Zároveň se pátrá po příčinách obou předchozích požárů autobusů linky 195. Při nich dopravnímu podniku vznikla škoda celkem jeden milion korun. Cestujících se stažení kloubových Citybusů podle dopravce nijak nedotkne.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostré spory kvůli metru D? Společný podnik DPP a Penty se odkládá

17.07.2018 13:46 Praha - Na výkupu pozemků a rozvoji okolí stanic linky metra D se měly společně podílet Penta a…

V Praze se srazily tramvaje. 23 zraněných, zasahoval speciální vůz Atego

29.06.2018 16:20 Aktualizováno Praha - Karambol dvou tramvají na zastávce Štěpánská v Ječné ulici v Praze si dnes po poledni…

Opencard definitivně končí, Praha ji nezařadí do nového systému

12.06.2018 10:22 Praha - Pražští radní dnes rozhodli o ukončení platnosti karet opencard, které nebudou mít nahrán…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama