Praha může vydávat opencard do 22. října, výpadek nehrozí

Praha - Praha a firma eMoneyServices (EMS), která vlastní opevcard, dnes uzavřely dohodu. Metropole může bez problémů vydávat kartu do 22. října. Její vydávání ohrožoval konec platnosti jednoho z bezpečnostních certifikátů, platnost měla skončit ve čtvrtek 15. října.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

EMS podmiňuje prodloužení certifikátu tím, aby ji městská firma Operátor opencard, který se o kartu stará, dovolil nahlédnout do systému. "Operátor se zavázal, že v tomto týdnu umožní celkovou kontrolu Opencard. Místo kontroly to však zatím vypadá z jejich strany na obstrukce. My ale dohodu ctíme, což znamená, že zatím k výpadkům provozu nedojde," řekl mluvčí EMS Martin Opatrný.

Certifikáty dnes byly prodlouženy pouze do 22. října. "Žádná jiná dohoda zatím není. Dál jednáme," řekl za Operátora opencard Martin Vaic. Dlouhodobé prodloužení EMS podmiňuje kompletním licenčním auditem.

Praha po EMS v minulých týdnech požadovala odstranění certifikátů, to firma odmítla. Praha posléze nabídla, že sama provede kontrolu systému za přítomnosti soudního znalce a EMS seznámí s výsledkem. Ta to opět odmítla. Minulý týden se obě strany domluvily, že kontrola bude provedena zaměstnanci EMS za přítomnosti zástupců města a soudního znalce. Podle Opatrného ale tento krok operátor zdržuje.

Témata: Opencard | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostré spory kvůli metru D? Společný podnik DPP a Penty se odkládá

17.07.2018 13:46 Praha - Na výkupu pozemků a rozvoji okolí stanic linky metra D se měly společně podílet Penta a…

V Praze se srazily tramvaje. 23 zraněných, zasahoval speciální vůz Atego

29.06.2018 16:20 Aktualizováno Praha - Karambol dvou tramvají na zastávce Štěpánská v Ječné ulici v Praze si dnes po poledni…

Opencard definitivně končí, Praha ji nezařadí do nového systému

12.06.2018 10:22 Praha - Pražští radní dnes rozhodli o ukončení platnosti karet opencard, které nebudou mít nahrán…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama