Praha opět zvažuje zavedení papírových kuponů na MHD

Praha - Praha zvažuje zavedení papírových předplatných kuponů na MHD. Platit by mohly od poloviny roku 2015 a patrně by fungovaly zároveň s kartami opencard.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pražské metro, stanice Staroměstská

"Jde ale zatím o záložní variantu," řekl dnes v rozhovoru s ČTK zastupitel a člen komise k opencard Jakub Michálek (Česká pirátská strana).

Praha má licence ke 1,27 milionu karet opencard a kvůli problematickým smlouvám z minulosti další kupovat nehodlá. Každý měsíc přitom o kartu zažádá zhruba 400 nových uživatelů a licencí rychle ubývá.

"Bývalé vedení Prahy nám tu nechalo časovanou bombu bez záložního řešení," tvrdí Michálek. Město proto začalo ze systému vyřazovat neplatné nebo nepoužívané karty. "Situaci se podařilo do června 2015 stabilizovat," uvedl. V následujících šesti měsících se tak prý dostane na všechny žadatele.

Co bude dál, není jasné. Pokud by se rada rozhodla zavést od poloviny roku papírové kupony, musela by dát souhlas minimálně dva měsíce předem, aby tiskárny stihly kupony včas vytisknout. Michálek předpokládá, že by držitelům opencard dál fungovaly jejich karty, nebo by jim město nabídlo jinou kartu či třeba používání aplikace pro takzvané chytré telefony. "To bude záležitost komise, která bude všechny varianty posuzovat," uvedl.

Témata: Praha | MHD Praha
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostré spory kvůli metru D? Společný podnik DPP a Penty se odkládá

17.07.2018 13:46 Praha - Na výkupu pozemků a rozvoji okolí stanic linky metra D se měly společně podílet Penta a…

V Praze se srazily tramvaje. 23 zraněných, zasahoval speciální vůz Atego

29.06.2018 16:20 Aktualizováno Praha - Karambol dvou tramvají na zastávce Štěpánská v Ječné ulici v Praze si dnes po poledni…

Opencard definitivně končí, Praha ji nezařadí do nového systému

12.06.2018 10:22 Praha - Pražští radní dnes rozhodli o ukončení platnosti karet opencard, které nebudou mít nahrán…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama