Luxusní Airbus A330 míří do flotily ČSA. Kdy se proletíme?

Praha - Dlouho očekávané dálkové letadlo Airbus A330 přibude do flotily Českých aerolinií začátkem příštího týdne. Dopravce přílet nového stroje, po letech prvního vhodného pro střední a dlouhé vzdálenosti, očekává v úterý nebo ve středu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Čas příletu letadla je podle Šabíka dán jednak časovým posunem a zároveň tím, že dopravce ještě čeká na vydání příslušného povolení. Kdy přesně se stroj na ruzyňském letiště objeví, uvedou ČSA nejpozději v pondělí.

Airbus A330 bude od června 2013 nasazován dvakrát týdně na dálkovou linku z Prahy do Soulu. Nové lety ČSA doplní čtyři lety týdně provozované Korean Air. Obě společnosti budou na lince vzájemně sdílet své kódy. „Díky vzájemnému sladění odletových a příletových časů cestující z Prahy získají perfektní napojení na lety Korean Air ze Soulu do Japonska, Číny a Tichomoří.

Naopak Praha se díky lepší dostupnosti přiblíží milionům cestujících ve východní Asii, a může se stát nejen důležitým přestupným bodem, ale bránou do Evropy při jejich cestách za Prahu," uvedl Jiří Marek. Linka z Prahy bude mít v Soulu ideální návaznost na lety Korean Air například do Tokya, Osaky, Nagoje či Denpasaru. Pro cestující z východní Asie zavedou ČSA polední odletovou vlnu, která bude navazovat na lety ze Soulu.

Ideální návaznost tak bude na další spoje ČSA do vybraných evropských destinací, například do Budapešti, Kodaně, Milána a dalších. Podle Moreelse byl Soul zvolen kvůli dobré spolupráci s Korean Air, které zde mají hlavní základnu. V případě jakýchkoliv technických problémů zde Korean Air zajistí dostatečný servis. Z tohoto důvodu ČSA neplánují zatím letoun využívat na lety do USA, píše server airways.cz.

Airbus A 330 - 300, který mají mít České aerolinie mít pronajatý od Korean Airu, je letoun dlouhý 63,3 metru s doletem přesahujícím 10.000 kilometrů, který může pojmout až 335 cestujících. Spolu s ním budou ČSA provozovat flotilu 26 letadel sestávající ze dvou typů menších Airbusů a deseti vrtulových letounů ATR.

Korean Air minulý měsíc koupily 44procentní podíl v ČSA za 67,5 milionu korun. Asijský dopravce v současnosti zaměstnává zhruba 21.000 lidí a provozuje 146 letadel.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Senát tentokrát schválil leteckou dohodu se Saúdskou Arábií, debata byla…

15.08.2018 15:02 Praha - Senát dnes kývl na ratifikaci mezistátní dohody mezi Českem a Saúdskou Arábií o leteckých…

Ryanair ochromila obří stávka, nastala bitva o poslední místa v letadlech

10.08.2018 15:33 Aktualizováno Dublin/Praha - Piloti Ryanair dnes v několika evropských zemích pořádají 24hodinovou stávku,…

SmartWings končí s linkou Ostrava – Dubaj, Araby na sever Moravy…

06.08.2018 10:05 Ostrava - Letecká společnost Travel Service letos na podzim neobnoví provoz linky SmartWings mezi…

RyanAir čeká další velká stávka, bouří se piloti ve Švédsku a Belgii

01.08.2018 15:23 Dublin - Švédští piloti irské letecké společnosti Ryanair budou 10. srpna stávkovat. Stávku na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama