Papežova návštěva uzavře dálnici D1

Brno - Papežova zářijová návštěva v Česku si vyžádá rozsáhlá policejní, bezpečnostní a dopravní opatření, která se dotknou klíčových silnic a železničních tratí mezi Brnem, Prahou a Starou Boleslaví. V pátek to řekla mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová.

Přidejte svůj názor

Policie uzavře v okolí Brna od soboty 26. září od 18.00 do neděle 27. září do 20.00 dálnici D1. "Úplná uzávěra dálnice bude mezi 196. a 203. kilometrem, od místa křížení dálnic D1 a D2 po exit Východ, což je první dálniční přivaděč do Brna směrem od Olomouce," řekl vedoucí operačního odboru jihomoravského policejního ředitelství Karel Pospíšil.

Policie přikročila k neprodyšnému uzavření dálnice kvůli parkování dvou tisícovek ohlášených autobusů. "To představuje frontu dlouhou asi deset kilometrů," řekl Pospíšil. Vysvětlil, že autobusy budou parkovat na dálnici, protože je nelze postavit na nezpevněné plochy v okolí Brna. Objízdné trasy povedou podle slov Pospíšila v obou směrech po souběžných čtyřproudových silnicích.

Na bezpečnost dopravy i věřících dohlédnou podle Pospíšila stovky dopravních policistů, dalších několik set pořádkových policistů a několik stovek kriminalistů v civilu.

Desítky tisíc lidí zamíří do Brna vlakem. "Železnice posílí v neděli 27. září vlakové spoje, které odvezou věřící na papežovu mši do Brna o mimořádné rychlíky a spěšné vlaky," řekl Mediafaxu ředitel jihomoravského centra osobní dopravy Pavel Karšulín. "Speciální ranní rychlíky pro 1100 cestujících vypraví České dráhy do Brna z Pardubic a Jihlavy, v jednání jsou i dva mimořádné rychlíky ze Žďáru nad Sázavou, které pojmou 434 a 674 cestujících," upřesnil Karšulín.

Do zastávky Brno - Slatina, kde skončí všechny mimořádné spoje, zamíří v neděli 27. září navíc i zvláštní spěšné vlaky z Bojkovic, Veselí nad Moravou, Slavičína a Ttřebíče.

Na stovky tisíc návštěvníků jihomoravské metropole se připravuje rovněž brněnský dopravní podnik. V sobotu, den před mší, bude k areálu letiště v Tuřanech jezdit každou půlhodinu standardně linka číslo 76. V neděli ve čtyři hodiny ráno uzavře policie pro veškeré autobusy Evropskou ulici. K tuřanskému letišti v té chvíli začnou jezdit mimořádné autobusy s označením P a C. "Jejich interval bude v rozmezí jedné až dvaceti minut," řekl Mediafaxu generální ředitel DP Bedřich Prokeš. Linka P bude podle jeho slov jezdit k letišti z hlavního nádraží, linka C z Černonvických teras.

Témata: papež
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidička dostala smyk a narazila do autobusové zastávky. Je v kritickém…

21.05.2018 13:43 Aktualizováno Menhartice - Při dopravní nehodě, která se stala v neděli ráno v Menharticích na Třebíčsku, se…

Češi za volantem? Policie v rámci bezpečnostní akce zjistila 3300 přestupků

19.04.2018 14:19 Praha - Při měření rychlosti v rámci středeční evropské akce Speed Marathon zjistili policisté na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama