Papežova návštěva uzavře dálnici D1

Brno - Papežova zářijová návštěva v Česku si vyžádá rozsáhlá policejní, bezpečnostní a dopravní opatření, která se dotknou klíčových silnic a železničních tratí mezi Brnem, Prahou a Starou Boleslaví. V pátek to řekla mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová.

Přidejte svůj názor

Policie uzavře v okolí Brna od soboty 26. září od 18.00 do neděle 27. září do 20.00 dálnici D1. "Úplná uzávěra dálnice bude mezi 196. a 203. kilometrem, od místa křížení dálnic D1 a D2 po exit Východ, což je první dálniční přivaděč do Brna směrem od Olomouce," řekl vedoucí operačního odboru jihomoravského policejního ředitelství Karel Pospíšil.

Policie přikročila k neprodyšnému uzavření dálnice kvůli parkování dvou tisícovek ohlášených autobusů. "To představuje frontu dlouhou asi deset kilometrů," řekl Pospíšil. Vysvětlil, že autobusy budou parkovat na dálnici, protože je nelze postavit na nezpevněné plochy v okolí Brna. Objízdné trasy povedou podle slov Pospíšila v obou směrech po souběžných čtyřproudových silnicích.

Na bezpečnost dopravy i věřících dohlédnou podle Pospíšila stovky dopravních policistů, dalších několik set pořádkových policistů a několik stovek kriminalistů v civilu.

Desítky tisíc lidí zamíří do Brna vlakem. "Železnice posílí v neděli 27. září vlakové spoje, které odvezou věřící na papežovu mši do Brna o mimořádné rychlíky a spěšné vlaky," řekl Mediafaxu ředitel jihomoravského centra osobní dopravy Pavel Karšulín. "Speciální ranní rychlíky pro 1100 cestujících vypraví České dráhy do Brna z Pardubic a Jihlavy, v jednání jsou i dva mimořádné rychlíky ze Žďáru nad Sázavou, které pojmou 434 a 674 cestujících," upřesnil Karšulín.

Do zastávky Brno - Slatina, kde skončí všechny mimořádné spoje, zamíří v neděli 27. září navíc i zvláštní spěšné vlaky z Bojkovic, Veselí nad Moravou, Slavičína a Ttřebíče.

Na stovky tisíc návštěvníků jihomoravské metropole se připravuje rovněž brněnský dopravní podnik. V sobotu, den před mší, bude k areálu letiště v Tuřanech jezdit každou půlhodinu standardně linka číslo 76. V neděli ve čtyři hodiny ráno uzavře policie pro veškeré autobusy Evropskou ulici. K tuřanskému letišti v té chvíli začnou jezdit mimořádné autobusy s označením P a C. "Jejich interval bude v rozmezí jedné až dvaceti minut," řekl Mediafaxu generální ředitel DP Bedřich Prokeš. Linka P bude podle jeho slov jezdit k letišti z hlavního nádraží, linka C z Černonvických teras.

Témata: papež
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Papežova návštěva uzavře dálnici D1

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Cizinec vjel s náklaďákem na přejezd ve Vratimově, uvěznily ho závory - anotační foto

Cizinec vjel s náklaďákem na přejezd ve Vratimově, uvěznily ho závory

19.03.2017 12:02 Ostrava - Řidič (35) nákladního vozu vjel v sobotu ve Vratimově u Ostravy i přes svítící červené…

Metro B opět stálo. Do kolejiště skočil cizinec, totéž udělal již v pátek - anotační foto

Metro B opět stálo. Do kolejiště skočil cizinec, totéž udělal již v pátek

15.03.2017 08:47 Praha - Ve stanici Florenc na trase metra B dnes kolem 06:00 skočil čtyřicetiletý cizinec do…

Nehoda deseti aut na tři hodiny uzavřela Štěrboholskou spojku - anotační foto

Nehoda deseti aut na tři hodiny uzavřela Štěrboholskou spojku

10.03.2017 21:14 Praha - Štěrboholská spojka v Praze byla dnes ve směru na Černý Most kvůli nehodě zhruba tři hodiny…

Na D1 havarovala cisterna, mléko a nafta stekly do rybníka - anotační foto

Na D1 havarovala cisterna, mléko a nafta stekly do rybníka

04.03.2017 17:45 Aktualizováno Vyškov - V noci na dnešek havarovala na D1 nedaleko Vyškova cisterna s mlékem, řidič utrpěl lehké…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama