Silnice a chodníky se opět proměnily v kluziště, dopravu komplikuje i mlha

Celá ČR - Mnoho silnic v Česku i dnes pokryla ledovka a místy dopravu navíc komplikuje velmi hustá mlha. Klouže to i na místech, kde silničáři preventivně sůl použili. Noční déšť ji totiž spláchl. Pozor hlavně na silnicích třetí třídy, některé jsou nesjízdné.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Místy hustá mlha trápí řidiče hlavně v Plzeňském kraji, a to na Klatovsku a Domažlicku, ze Středočeského kraje je hlášena z Pražského okruhu a dálnic D1, D4, D5, D8 a D11 a silnic prvních tříd na Příbramsku, Kolínsku, Kutnohorsku, Nymbursku a v okrese Praha-východ.

V Libereckém kraji varují silničáři i chodce, ulice a chodníky se podle nich mění v kluziště. Mlhy a mrholení nebo dešťové přeháňky, které na prochladlé zemi namrzají, se ale objevují i v dalších krajích. V Olomouckém kraji se ledovka tvořila zejména v noci, navzdory noční údržbě vozovek na ni mohou řidiči narazit i dnes ráno. "Máme tady mlhu a silnice, které jsou chemicky udržované, jsou mokré a místy namrzají. Venku máme veškerou techniku," uvedl dispečer prostějovské správy silnic.

V Pardubickém kraji pokrývá vozovku led zvláště v okolí Hlinska a Moravské Třebové. "Ve stoupání na komunikacích druhé a třetí třídy, které se nesolí, ale sypou pískem a drtí, to je velký problém," uvedl provozní náměstek krajských silničářů Marian Cvrkal. Nesjízdné jsou některé malé silnice mezi Lukavicí a Miřeticemi na Chrudimsku a v okolí Krouny na Hlinecku. Přechodně uzavřen je úsek Chvojno - Albrechtice na Pardubicku.

V Královéhradeckém kraji byla ráno situace nejhorší na Rychnovsku, kde se se některé úseky silnic třetích tříd silničářům dařilo ošetřovat jen velmi obtížně. Obtížně sjízdné byly hlavně silnice nižších tříd na Rychnovsku v okolí Doudleb nad Orlicí, Vrbice, Polomu, Skuhrova nad Bělou, Pěčína, Rybné a Slatiny nad Zdobnicí. Ledovka se vytvořila i na silnici mezi obcemi Stěžery a Hvozdnice na Hradecku nebo v Dubenci na Trutnovsku.

Témata: náledí | Silnice | Zima
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Silnice a chodníky se opět proměnily v kluziště, dopravu komplikuje i mlha

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Z kamionu u Mohelnice odlétly velké úlomky, zranily řidičku. Policie hledá…

26.04.2017 16:40 Šumperk - Policie pátrá po kamionu, z kterého odlétávaly úlomky brzdového bubnu. Zranily řidičku…

Neštěstí na D5: Řidič náklaďáku šel pomoci kolegovi, napálil to do nich…

25.04.2017 12:55 Aktualizováno Beroun - K vážné dopravní nehodě došlo dnes na 30. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Při…

V noci ze soboty na neděli bude kompletně uzavřena část dálnice D1

20.04.2017 16:40 Praha - V noci ze soboty 22. dubna na neděli 23. dubna bude uzavřena část dálnice D1 mezi 21. a 90…

Tragické Velikonoce na silnicích: Několik vážně zraněných, auto usmrtilo…

16.04.2017 19:31 Benešov/Louny/Český Krumlov - Dvě vážné nehody na Benešovsku si dnes vyžádaly několik zraněných.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama