České dráhy spustily kampaň varující před vyskakováním z rozjetého vlaku

Praha - České dráhy spustily informační kampaň varující před rizikem, které číhá na cestující při naskakování či vyskakování z jedoucího vlaku. Apelují také na dospělé, aby nenechávali děti ve vlaku bez dozoru, informoval o tom ve středu mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Přidejte svůj názor

„Jsme svědky desítek případů, kdy lidé otevírají dveře ještě před zastavením vlaku, vystupují na opačnou stranu, než je nástupiště, nebo se pokouší dohonit vlak a naskočit za jízdy. Všechny tyto situace jsou velmi nebezpečné, často při nich dochází k vážným zraněním či dokonce k úmrtí," uvedl mluvčí. Aby nebezpečí lidem připomněly, nechaly České dráhy vyrobit na 7 900 kusů varovných cedulek. Jsou nalepené na nástupních dveřích téměř dvou tisíc osobních vagónů.

Další samolepky vlepené do dveří uvnitř vozů apelují na rodiče, aby hlídali své děti. "Pokud si děti hrají ve vlaku bez dozoru, mohou se zranit. Mohou si ublížit, když se vykloní z vlaku, vyhodí předměty z okna, nebo se pokusí otevírat dveře u stojícího či jedoucího vlaku," upozornil Šťáhlavský. Těchto varovných cedulek bylo vyrobeno 2 400 kusů, celkem je označeno přes 1 200 osobních vozů.

České dráhy v uplynulém roce zaznamenaly stovky pokusů o naskočení nebo vyskočení z jedoucího vlaku. Čtyři lidé přitom zahynuli, deset lidí se těžce zranilo a dalších 17 utrpělo lehčí zranění.

Témata:
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: České dráhy spustily kampaň varující před vyskakováním z rozjetého vlaku

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Sníh ochromil Česko: Potíže jsou na Hradecku, Plzeňsku a Vysočině.…

28.04.2017 10:47 Aktualizováno Hradec Králové/Plzeň/Brutnál/Jihlava - Jihočeský kraj není jediný, který se dnes musí vypořídat s…

Kalamita na jihu Čech: Řada silnic a tratí je zavřená, domácnosti bez…

28.04.2017 07:33 České Budějovice - V Jihočeském kraji platí do sobotního poledne výstraha meteorologů před…

Z kamionu u Mohelnice odlétly velké úlomky, zranily řidičku. Policie hledá…

26.04.2017 16:40 Šumperk - Policie pátrá po kamionu, z kterého odlétávaly úlomky brzdového bubnu. Zranily řidičku…

Neštěstí na D5: Řidič náklaďáku šel pomoci kolegovi, napálil to do nich…

25.04.2017 12:55 Aktualizováno Beroun - K vážné dopravní nehodě došlo dnes na 30. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Při…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama