České dráhy spustily kampaň varující před vyskakováním z rozjetého vlaku

Praha - České dráhy spustily informační kampaň varující před rizikem, které číhá na cestující při naskakování či vyskakování z jedoucího vlaku. Apelují také na dospělé, aby nenechávali děti ve vlaku bez dozoru, informoval o tom ve středu mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Přidejte svůj názor

„Jsme svědky desítek případů, kdy lidé otevírají dveře ještě před zastavením vlaku, vystupují na opačnou stranu, než je nástupiště, nebo se pokouší dohonit vlak a naskočit za jízdy. Všechny tyto situace jsou velmi nebezpečné, často při nich dochází k vážným zraněním či dokonce k úmrtí," uvedl mluvčí. Aby nebezpečí lidem připomněly, nechaly České dráhy vyrobit na 7 900 kusů varovných cedulek. Jsou nalepené na nástupních dveřích téměř dvou tisíc osobních vagónů.

Další samolepky vlepené do dveří uvnitř vozů apelují na rodiče, aby hlídali své děti. "Pokud si děti hrají ve vlaku bez dozoru, mohou se zranit. Mohou si ublížit, když se vykloní z vlaku, vyhodí předměty z okna, nebo se pokusí otevírat dveře u stojícího či jedoucího vlaku," upozornil Šťáhlavský. Těchto varovných cedulek bylo vyrobeno 2 400 kusů, celkem je označeno přes 1 200 osobních vozů.

České dráhy v uplynulém roce zaznamenaly stovky pokusů o naskočení nebo vyskočení z jedoucího vlaku. Čtyři lidé přitom zahynuli, deset lidí se těžce zranilo a dalších 17 utrpělo lehčí zranění.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podmáčené koleje, zavřené silnice. Na západě Čech byly komplikace v dopravě

25.05.2018 15:10 Aktualizováno Domažlice - Provoz na železniční trati mezi Stodem a Holýšovem na Domažlicku, který se ve čtvrtek…

Na Hradecku projel rychlík na červenou, na poslední chvíli zasáhl…

13.05.2018 13:26 Převýšov - V Převýšově na Královéhradecku v sobotu v podvečer projel rychlík na červenou, poté ale…

U Mělníka vykolejil vlak, provoz na trati je zastaven

29.04.2018 20:52 Lhota - Na nádraží ve Lhotce u Mělníka dnes v podvečer vykolejil osobní vlak. Při nehodě vznikla…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama