Modrá a šedá, to jsou nové barvy Českých drah

Praha - České dráhy začínají postupně sjednocovat barevnost svých vlaků, budou světle a tmavě modré a světle šedé. Uvedly to ve čtvrtek České dráhy.

Přidejte svůj názor

nové barevné schéma Českých drah

Od poloviny roku už budou ČD dávat na všechny opravované vozy jen tyto nové barvy. Zároveň jednají s dodavateli nových souprav, aby začaly vlaky co nejdříve vyjíždět z továren v novém barevném řešení. České dráhy se tak připravují na vstup konkurence na železniční trh.

Autorem nového barevného řešení je grafické studio Najbrt. Oba koncepty vycházejí z obdobné barevné kombinace. Se studiem Najbrt spolupracují ČD už od roku 2006, tehdy tato společnost vyhrála výběrové řízení na grafický design ČD.

„Nebudeme teď hromadně přelakovávat všechny vlaky, to by bylo velmi nehospodárné,“ upozorňuje generální ředitel ČD Petr Žaluda. "Jakmile bude vagon nebo lokomotiva v opravě a bude se na ni dávat nový lak, vyjede už v nových barvách. Jen do konce letošního roku by se mělo objevit na české železnici minimálně 30 vozů a 10 lokomotiv, které už budou modré," dodává.

Podle Najbrta bude barevnost lokomotiv a vagónů pro České dráhy v evropské konkurenci jedinečná. „Modré barvy vychází z drážní historie a zároveň vyjadřují stabilitu, jistotu a serióznost. Na první pohled jde možná o konzervativní styl, ale z hlediska dlouhodobé perspektivy je velmi nadčasový a jsem přesvědčen, že i za dvacet nebo třicet let bude jasným symbolem serióznosti a jistoty,“ informuje Najbrt.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Radotíně vykolejily vagony, poškodily zahrádku restaurace. Jeden muž…

28.02.2018 14:17 Aktualizováno Praha - V pražském Radotíně vykolejily dnes ráno při posunu dva nákladní vozy, jeden z nich se…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama