Vlaková doprava v Čechách zcela zkolabovala, stovky lidí uvízly na nádražích

ČR - Přibližně na dvaceti frekventovaných úsecích převážně ve středních a severních Čechách nejezdí ve čtvrtek večer následkem bouřek vlaky, stovky lidí uvízly na nádražích. Informaci agentury Mediafax potvrdil mluvčí Českých drah (ČD) Radek Joklík.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Podle informací agentury Mediafax nejméně na trati z Pardubic do Prahy ČD náhradní dopravu večer vůbec neřešily.

"Jedná se přibližně o dvacet míst, kde momentálně vlaky nejezdí," vysvětlil mluvčí. Podle něj se jedná i o značně frekventované a využívané tratě a nedá se předpovídat, jak dlouho bude odstraňování následků trvat. "Nastal opravdu kolaps, který se nyní snažíme řešit zaváděním náhradních autobusových spojů," dodal Joklík. Na tratích jsou převážně spadané stromy.

Vlakové spoje nejezdí na hlavních tazích mezi Prahou -Ústím nad Labem, Kolínem-Velimí, Řevnicemi -Zadní Třebání, Lysou nad Labem- Starou Boleslaví, ale také v Praze. V hlavní metropoli nejezdí spoje mezi nádražími Bubeneč -Holešovice.

V Pardubicích na nádraží ve čtvrtek po 21. hodině uvízly asi čtyři vlaky, směřující na Prahu, které však nemohou pokračovat dál. Nádraží se tak zaplnilo stovkama lidí, kteří nevědí, jak postupovat dál. Někteří lidé, kteří velmi nutně potřebují dojet do Prahy, si berou taxíky, jiní čekají, zda dráhy trať zprovozní nebo zavedou autobusovou dopravu. Podle agentury Mediafax však v Pardubicích ČD náhradní dopravu zatím nijak neřeší.

Témata: Vlaky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podmáčené koleje, zavřené silnice. Na západě Čech byly komplikace v dopravě

25.05.2018 15:10 Aktualizováno Domažlice - Provoz na železniční trati mezi Stodem a Holýšovem na Domažlicku, který se ve čtvrtek…

Na Hradecku projel rychlík na červenou, na poslední chvíli zasáhl…

13.05.2018 13:26 Převýšov - V Převýšově na Královéhradecku v sobotu v podvečer projel rychlík na červenou, poté ale…

U Mělníka vykolejil vlak, provoz na trati je zastaven

29.04.2018 20:52 Lhota - Na nádraží ve Lhotce u Mělníka dnes v podvečer vykolejil osobní vlak. Při nehodě vznikla…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama