ČD se snaží přilákat zákazníky, zavádí letní slevy na jízdném

Praha - České dráhy (ČD) se snaží předejít opakovaným ztrátám regionální vlakové přepravy, v letní sezóně zlevní zejména krajské jízdenky. O novinkách informoval na čtvrteční tiskové konferenci Petr Žaluda, generální ředitel ČD.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

S letním časem tak dráhy rozšíří víkendové turistické jízdné SONE+ pro regionální vlaky také na všední dny. Jízdenka vyjde pětičlennou rodinu na 150 korun. Zvýhodněny budou také krajské síťové jízdenky REGIONet, a to o 34 procent oproti původní ceně. Cestující, kteří si v létě koupí jízdenku REGIONet, zaplatí místo 150 korun jen 99 korun.

"Když nemají lidé na zahraniční dovolenou, umožníme jim levněji cestovat doma. Vyděláme na tom všichni," řekl Tomáš Čech, vedoucí oddělení cenotvorby a prodeje ČD.

Od 21. června do 22. září budou zlevněny také běžné jízdenky, a to na loňskou úroveň. Například měsíční jízdenka na vzdálenost 60 km vyjde v létě na 2 240 korun, což je o 56 korun méně, než je běžná cena.

"Je to poprvé, kdy děláme letní nabídku pro všechny věkové skupiny," uzavřel Čech.

ČD také rozšíří nabídku zahraničních destinací, zejména těch, kam nelétají nízkonákladové aerolinky. Po zkušebním akčním jízdném (eTiket) na lince Praha-Vídeň a Praha-Berlín, zavedou od 1. července specielní linky také do Hamburku, Binzu na Rujáně či Drážďan. Jízdenka do Hamburku a Binzu cestující přijde na 39 eur. Druhou třídou se cestující svezou do Drážďan za 22 eur, za jízdenku v první třídě pak zaplatí 33 eur.

České dráhy čelí úbytku cestujících, a to zejména na regionálních trasách. Podle Čecha se počet cestujících v regionech neustále snižuje, v prvním čtvrtletí letošního roku šlo o šestiprocentní pokles cestujících. Loňské ztráty regionů dosáhly částky 3,2 miliardy korun. Tuto ztrátu letos pokryje vládní dotace, v příštím roce ale dráhy budou muset zefektivnit svoji činnost a pomocí podobných slevových akcí přilákat více zákazníků.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podmáčené koleje, zavřené silnice. Na západě Čech byly komplikace v dopravě

25.05.2018 15:10 Aktualizováno Domažlice - Provoz na železniční trati mezi Stodem a Holýšovem na Domažlicku, který se ve čtvrtek…

Na Hradecku projel rychlík na červenou, na poslední chvíli zasáhl…

13.05.2018 13:26 Převýšov - V Převýšově na Královéhradecku v sobotu v podvečer projel rychlík na červenou, poté ale…

U Mělníka vykolejil vlak, provoz na trati je zastaven

29.04.2018 20:52 Lhota - Na nádraží ve Lhotce u Mělníka dnes v podvečer vykolejil osobní vlak. Při nehodě vznikla…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama