ČD se snaží přilákat zákazníky, zavádí letní slevy na jízdném

Praha - České dráhy (ČD) se snaží předejít opakovaným ztrátám regionální vlakové přepravy, v letní sezóně zlevní zejména krajské jízdenky. O novinkách informoval na čtvrteční tiskové konferenci Petr Žaluda, generální ředitel ČD.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

S letním časem tak dráhy rozšíří víkendové turistické jízdné SONE+ pro regionální vlaky také na všední dny. Jízdenka vyjde pětičlennou rodinu na 150 korun. Zvýhodněny budou také krajské síťové jízdenky REGIONet, a to o 34 procent oproti původní ceně. Cestující, kteří si v létě koupí jízdenku REGIONet, zaplatí místo 150 korun jen 99 korun.

"Když nemají lidé na zahraniční dovolenou, umožníme jim levněji cestovat doma. Vyděláme na tom všichni," řekl Tomáš Čech, vedoucí oddělení cenotvorby a prodeje ČD.

Od 21. června do 22. září budou zlevněny také běžné jízdenky, a to na loňskou úroveň. Například měsíční jízdenka na vzdálenost 60 km vyjde v létě na 2 240 korun, což je o 56 korun méně, než je běžná cena.

"Je to poprvé, kdy děláme letní nabídku pro všechny věkové skupiny," uzavřel Čech.

ČD také rozšíří nabídku zahraničních destinací, zejména těch, kam nelétají nízkonákladové aerolinky. Po zkušebním akčním jízdném (eTiket) na lince Praha-Vídeň a Praha-Berlín, zavedou od 1. července specielní linky také do Hamburku, Binzu na Rujáně či Drážďan. Jízdenka do Hamburku a Binzu cestující přijde na 39 eur. Druhou třídou se cestující svezou do Drážďan za 22 eur, za jízdenku v první třídě pak zaplatí 33 eur.

České dráhy čelí úbytku cestujících, a to zejména na regionálních trasách. Podle Čecha se počet cestujících v regionech neustále snižuje, v prvním čtvrtletí letošního roku šlo o šestiprocentní pokles cestujících. Loňské ztráty regionů dosáhly částky 3,2 miliardy korun. Tuto ztrátu letos pokryje vládní dotace, v příštím roce ale dráhy budou muset zefektivnit svoji činnost a pomocí podobných slevových akcí přilákat více zákazníků.

Témata:
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: ČD se snaží přilákat zákazníky, zavádí letní slevy na jízdném

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Z kamionu u Mohelnice odlétly velké úlomky, zranily řidičku. Policie hledá…

26.04.2017 16:40 Šumperk - Policie pátrá po kamionu, z kterého odlétávaly úlomky brzdového bubnu. Zranily řidičku…

Neštěstí na D5: Řidič náklaďáku šel pomoci kolegovi, napálil to do nich…

25.04.2017 12:55 Aktualizováno Beroun - K vážné dopravní nehodě došlo dnes na 30. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Při…

V noci ze soboty na neděli bude kompletně uzavřena část dálnice D1

20.04.2017 16:40 Praha - V noci ze soboty 22. dubna na neděli 23. dubna bude uzavřena část dálnice D1 mezi 21. a 90…

Tragické Velikonoce na silnicích: Několik vážně zraněných, auto usmrtilo…

16.04.2017 19:31 Benešov/Louny/Český Krumlov - Dvě vážné nehody na Benešovsku si dnes vyžádaly několik zraněných.…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama