Výluka na hlavním koridoru trvá i dnes, vlaky jezdí jen po jedné koleji

Kolín - Na hlavní železniční trati mezi Kolínem a Velimí dnes budou další omezení dopravy kvůli čtvrtečnímu pádu sloupu trakčního vedení. Pracovníci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na trati do čtvrtečního večera zajistili provizorní provoz a dnes za denního světla chtějí závadu definitivně odstranit, řekl ČTK mluvčí SŽDC Marek Illiaš. Velký podíl na události měl podle něj zřejmě čtvrteční silný vítr. Přesnou příčinu určí až expertiza, která bude hotova za několik týdnů.

Přidejte svůj názor

Vlaky

"Pravděpodobně na tom měl velký podíl ten včerejší (čtvrteční) silný nárazový vítr. Ve spojení s možnou únavou materiálu došlo k tomu, že tento konkrétní sloup nevydržel. Sloup je teď na expertize, která většinou trvá v řádu týdnů," uvedl Illiaš.

Mluvčí Českých drah Radek Joklík ČTK řekl, že dnes některé dálkové vlaky na Prahu pojedou odklonem přes Lysou nad Labem. Kolem 14:00 začne výluka pro některé regionální vlaky, místo kterých budou cestující do večera vozit autobusy. Lidé musejí počítat se zpožděními.

Mezi Kolínem a Velimí dnes nepojedou vlaky po jedné ze dvou kolejí mezi 9:00 a 19:00. Některé dálkové vlaky směrem na Prahu se proto budou po celý den odklánět přes Lysou nad Labem, cestující by měli očekávat zpoždění mezi 20 a 40 minutami. Od 14:00 v odpolední špičce některé regionální spoje v obou směrech nahradí autobusy. Dálkové vlaky směrem na Moravu pojedou ve své trase, zpožděny mohou být o pět až 15 minut.

Pád trakčního sloupu na obě koleje přerušil provoz na hlavní trati směrem na Moravu ve čtvrtek před polednem. Provoz po jedné traťové koleji ze dvou se obnovil před 16:00, na obou kolem 19:30. "Včera jsme se to snažili uvést alespoň do nějakého provizorního provozu, dokud bylo světlo. Jakmile už vidět není, tak se špatně pracuje," uvedl Illiaš. Dnes by už podle něj měli technici závadu definitivně odstranit.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Výluka na hlavním koridoru trvá i dnes, vlaky jezdí jen po jedné koleji

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Z kamionu u Mohelnice odlétly velké úlomky, zranily řidičku. Policie hledá…

26.04.2017 16:40 Šumperk - Policie pátrá po kamionu, z kterého odlétávaly úlomky brzdového bubnu. Zranily řidičku…

Neštěstí na D5: Řidič náklaďáku šel pomoci kolegovi, napálil to do nich…

25.04.2017 12:55 Aktualizováno Beroun - K vážné dopravní nehodě došlo dnes na 30. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Při…

V noci ze soboty na neděli bude kompletně uzavřena část dálnice D1

20.04.2017 16:40 Praha - V noci ze soboty 22. dubna na neděli 23. dubna bude uzavřena část dálnice D1 mezi 21. a 90…

Tragické Velikonoce na silnicích: Několik vážně zraněných, auto usmrtilo…

16.04.2017 19:31 Benešov/Louny/Český Krumlov - Dvě vážné nehody na Benešovsku si dnes vyžádaly několik zraněných.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama