Multikáru na přejezdu srazil rychlík, řidič (†59) nehodu nepřežil

Postřelmov - Tragicky skončil v pátek střet multikáry s vlakem na železničním přejezdu u obce Postřelmov. Dvě hodiny po poledni přijala tísňová linka informaci o nehodě vozidla s osobním vlakem, na místo okamžitě vyrazili záchranáři, řidiče už ale zachránit nemohli.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

K vážné nehodě došlo u obce Posřelmov na Pelhřimovsku v Olomouckém kraji v pátek kolem druhé hodiny. K místě nehody okamžitě vyrazila zdravotnická posádka v systému rendez vous, tedy rychlá výjezdová skupina.

Na železničním přejezdu narazil rychlík do multikáry, jejíž řidič (59) utrpěl při nehodě vážná zranění a to především na hlavě. Vzhledem k vážnosti zranění už ale zasahující lékař nemohl řidiči pomoci, ten na místě zemřel.

Výjezdové skupiny rendez-vous vyjíždí v osobních automobilech. Jedná se o speciální vozidla s veškerým vybavením sanitního vozu, automobil ale nemůže přepravovat pacienty. Výhodou je především rychlost, automobil projede rychleji než sanitka, a flexibilita, k méně vážným případům vyjíždí pouze skupina RV.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rizikový železniční přejezd ve Studénce má být nahrazen podjezdem

21.07.2017 16:48 Studénka (Novojičínsko) - Nebezpečný železniční přejezd ve Studénce na Novojičínsku bude asi do…

Cesta vlakem o prázdninách? Připravte se na časté výluky. Přehled

29.06.2017 15:59 Celá ČR - České dráhy posílí na začátek prázdnin vlaky o 5000 míst k sezení. Spoje budou posilovat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama