U Jihlavy vykolejily dva vagóny, vlak je táhl ještě několik kilometrů

Jihlava - Ve čtvrtek ráno vykolejily dva vagóny nákladního vlaku poblíž Jihlavy. Provoz v úseku Jihlava a Havlíčkův Brod musel být přerušen, výluka bude platná celý dnešní den. V daném úseku zajišťují dopravu autobusy.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Jen několik stovek metrů od hlavního nádraží v Jihlavě vykolejily dva nákladní vagóny plné cementu. Jeden z vagónu vykolejil úplně a převrátil se, druhý vykolejil jen částečně. Strojvedoucí si problémů všiml až po několika kilometrech.

Vagóny díky dlouhé jízdě mimo koleje poškodily trať v délce přibližně dvou kilometrů, škody tak půjdou do miliónů. Než se podaří vrátit vlak na koleje, bude provoz v daném úseku zajišťovat náhradní autobusová doprava.

Podle prvních průzkumů za vykolejením stojí technická závada na jednom z vagónů. V současné chvíli se čeká na příjezd speciálního vyprošťovacího vlaku z Brna.

Dostat vagóny plné cementu vážící 80 tun zabere pravděpodobně celý den. Výluka je platná do půlnoci. Aktuální informace o výluce a náhradní dopravě najdete na stránkách Českých drah.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na trať z Budějovic do Prahy spadl strom, vlaky dvě a půl hodiny stály

01.04.2018 19:54 Aktualizováno Písek - Jihočeští hasiči měli dnes kvůli větru několik zásahů. Provoz na trati z Českých Budějovic…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama