Opilce uprostřed dálnice srazilo auto. Na Liberecku mrtvý řidič, pět zraněných u Zlína

Prostějov/Zlín/Liberec - Muže (36) srazilo v sobotu časně ráno na dálnici D46 na Prostějovsku osobní auto. Na dálnici ve 03:00 stopoval, stál při tom v tmavém oblečení uprostřed silnice. U Havlovic na Liberecku narazilo v noci na dnešek auto do stromu. Jeho řidič na místě zemřel. Pět lidí, z toho tři těžce, se zranilo při eutonehodě na Zlínsku.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Zraněný chodec z dálnice skončil v nemocnici, v krvi měl téměř dvě promile alkoholu. "Z prvotního šetření vyplývá, že šestačtyřicetiletý chodec stopoval na uvedené dálnici a stál uprostřed pravého jízdního pruhu. Třiatřicetiletý řidič osobního vozidla BMW, který v tu dobu projížděl uvedeným jízdním pruhem, chodce uviděl až na poslední chvíli," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Podle policie svou roli sehrálo také to, že měl muž na sobě tmavé oblečení bez reflexních prvků. "Řidič ve snaze zabránit střetu strhl řízení vozidla vlevo, přesto došlo ke střetu s chodcem, který byl při nehodě zraněn," doplnila policejní mluvčí. Řidič auta podle dechové zkoušky alkohol nepil.

Ke smrtelné nehoda došlo u Havlovic na Liberecku. "Řidič vozidla Audi A3 jel ve směru od Českého Dubu a před obcí Havlovice po projetí přímého dlouhého úseku vybočil v místě levotočivé zatáčky ze zatím nezjištěných příčin ze směru jízdy a vyjel z vozovky. Následoval náraz do stromu," uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. 27letý řidič i přes okamžitou pomoc záchranářů zemřel.

Policie teď zjišťuje příčinu nehody. "Byla nařízena soudní pitva, jejíž součástí bude i toxikologické vyšetření, které by mělo určit, zda řidič neusedl za volant pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Vozidlo bylo zajištěno ke znaleckému zkoumání," dodala Šrýtrová.

Další havárie se stala v sobotu večer u Halenkovic Na Zlínsku, ve voze cestovalo právě pět lidí. "Zdravotníci byli na místě nehody ještě před hasiči. Všech pět osob z Mercedesu bylo venku z auta. Hasiči zajistili místo nehody. Následně pomohli s transportem zraněných do sanitky," uvedl mluvčí zlínských hasičů Roman Žemlička.

Při čekání na příjezd dopravní policie se jednomu z cestujících ve voze, šlo o mladého muže, začal zhoršovat zdravotní stav. "Byl proto přivolán další sanitní vůz, který muže a také jeho kamaráda převezl k dalšímu vyšetření do nemocnice," doplnil Žemlička. Podle něj byli do nemocnice převezeni čtyři cestující.

Podle policejního mluvčího Vladislava Malcharczika v autě cestovalo pět lidí ve věku 18 a 19 let, šlo o tři mladíky a dvě dívky. Zraněni byli podle policie všichni cestující. "Vozidlo při průjezdu levotočivou zatáčkou vyjelo vpravo do silničního příkopu. Zde narazilo do betonového propustku. Následovalo přetočení vozidla přes střechu, kdy svou pouť ukončilo na komunikaci a opět na kolech," uvedl policejní mluvčí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Chomutovsku auto srazilo dívku, do nemocnice ji odvezl vrtulník

18.01.2018 18:58 Březno (Chomutovsko) - U Března na Chomutovsku dnes odpoledne srazilo osobní auto dívku, která po…

Policie hledá svědky dvou nehod. Náklaďák zabil muže, dívku v Havířově…

15.01.2018 13:54 Havířov/Pardubice - 14letou školačku srazil dnes v Havířově osobní automobil. Řidič z místa ujel,…

Při nehodě u Kaplice se srazilo několik aut, jeden člověk zemřel

11.01.2018 15:31 Aktualizováno Kaplice - U Kaplice na Českokrumlovsku došlo dnes ráno k tragické nehodě. Při kolizi pěti aut…

Na D1 u Brna se srazilo šest aut, provoz omezen. Tři lidé zraněni

08.01.2018 09:20 Aktualizováno Brno - Provoz na 200. kilometru dálnice D1 u Brna ve směru na Ostravu zastavila dnes v 7:45 nehoda…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama