Česmad Bohemia souhlasí se změnou sazeb mýtného

Praha - Česmad Bohemia souhlasí s návrhem ministerstva dopravy (MD), aby byl páteční zákaz jízdy pro kamiony nahrazen změnou sazeb mýtného. Sdružení automobilových dopravců to uvedlo ve čtvrteční tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Navýšení mýtného v pátek odpoledne by mělo být podle návrhu MD kompenzováno snížením v méně exponované době. Případné neschválení návrhu MD by podle generálního tajemníka Sdružení Martina Špryňara mohlo poškozovat hospodářství naší země. Myslí si, že páteční zákaz jízdy pro kamiony znevýhodňuje podniky a likviduje autodopravce. "Celoroční páteční zákazy jízd kamionů jsou také v rozporu s mezinárodními předpisy o práci řidičů," dodal Špryňar.

S návrhem ministra dopravy Petra Bendla nesouhlasí ministr životního prostředí Martin Bursík, který omezení jízd kamionů prosadil loni v listopadu. Bendl vládní předlohu, která vznikla ještě za jeho předchůdce Aleše Řebíčka, představí v prvním čtení na probíhající 52. schůzi Poslanecké sněmovny.

Podle vládní varianty nebudou moci nově kamiony nad 7,5 tuny jezdit v neděli a ve dnech pracovního klidu celý rok od 00 hodin do 22.00. Sobotní zákaz od sedmi do 13.00 hodin zůstává a v pátek a den před dnem pracovního klidu se omezení posouvá na čas mezi 15. až 18. hodinou, kdy dochází podle statistik k nejvíce nehodám a dopravním zácpám, a též je platný po celý rok.

Témata: Dopravci
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Česmad Bohemia souhlasí se změnou sazeb mýtného

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Sníh ochromil Česko: Potíže jsou na Hradecku, Plzeňsku a Vysočině.…

28.04.2017 10:47 Aktualizováno Hradec Králové/Plzeň/Brutnál/Jihlava - Jihočeský kraj není jediný, který se dnes musí vypořídat s…

Kalamita na jihu Čech: Řada silnic a tratí je zavřená, domácnosti bez…

28.04.2017 07:33 České Budějovice - V Jihočeském kraji platí do sobotního poledne výstraha meteorologů před…

Z kamionu u Mohelnice odlétly velké úlomky, zranily řidičku. Policie hledá…

26.04.2017 16:40 Šumperk - Policie pátrá po kamionu, z kterého odlétávaly úlomky brzdového bubnu. Zranily řidičku…

Neštěstí na D5: Řidič náklaďáku šel pomoci kolegovi, napálil to do nich…

25.04.2017 12:55 Aktualizováno Beroun - K vážné dopravní nehodě došlo dnes na 30. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Při…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama