Spediční firma Četrans čelí insolvenčnímu řízení

Ústí nad Labem - Krajský soud v Ústí nad Labem zahájil ve čtvrtek insolvenční řízení se známou spediční firmou Četrans se sídlem v Ústí nad Labem. Vyplývá to z údajů uvedených na internetové verzi insolvenčnímu rejstříku.

Přidejte svůj názor

Návrh podala pražská firma Kongresové centrum ILF, která získala pohledávku Československé obchodní banky, u níž měl Četrans revolvingový úvěr. Původní dluh ve výši zhruba 43 milionů korun, narostl kvůli úrokům a exekučnímu řízení skoro na dvojnásobek. Díky exekuci Kongresové centrum zatím vymohlo jen zhruba 18,5 milionu korun a na základě ekonomické analýzy dospělo k názoru, že Četrans je v úpadku.

Podle aanalýzy celková ztráta Četransu ke konci června letošního roku dosáhla skoro 1,4 miliardy korun. Krátkodobé závazky společnosti dosahují 388 milionů korun. Závazky z obchodní činnosti minimálně 90 dnů po lhůtě splatnosti přesahují 25 milionů korun. Analýza vychází z výročních zpráv Četransu. Za první pololetí firma hospodařila se ztrátou 12 milionů při tržbách 291 milionů.

Vyjádření Četransu agentura Mediafax zjišťuje.

Společnost Četrans s více než 50letou historií poskytuje dopravní, zasílatelské, logistické a celní služby ve střední Evropě. Jako akciová společnost vznikla v roce 1995 se základním kapitálem 1,27 miliardy korun. V polovině července na funkci generálního ředitele rezignoval Tomáš Král, kterého nahradil Karel Chromý.

Hospodaření Četransu se 700 zaměstnanci loni skončilo ztrátou 70,2 milionu korun při tržbách 880 milionů korun. V roce 2007 vytvořila firma zisk dva miliony korun při tržbách 1,153 miliardy. Firma už loni zahájila restrukturalizaci. Začala se zbavovat nepotřebného majetku a zeštíhlovat svoji flotilu aut - loni v průměru měla 385 vozidel, do budoucna chce mít jen 195 kamionů. Kupříkladu nyní vrací 70 aut leasingovým firmám. Úsporná opatření by měla snížit náklady o 20 milionů korun. Letos počítá firma s tržbami kolem 680 milionů a zhruba desetimilionovou ztrátou. Pokud by plány vedení firmy vyšly, měl by příští rok Četrans dosáhnout zisku při tržbách kolem 440 milionů korun.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Spediční firma Četrans čelí insolvenčnímu řízení

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Z kamionu u Mohelnice odlétly velké úlomky, zranily řidičku. Policie hledá…

26.04.2017 16:40 Šumperk - Policie pátrá po kamionu, z kterého odlétávaly úlomky brzdového bubnu. Zranily řidičku…

Neštěstí na D5: Řidič náklaďáku šel pomoci kolegovi, napálil to do nich…

25.04.2017 12:55 Aktualizováno Beroun - K vážné dopravní nehodě došlo dnes na 30. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Při…

V noci ze soboty na neděli bude kompletně uzavřena část dálnice D1

20.04.2017 16:40 Praha - V noci ze soboty 22. dubna na neděli 23. dubna bude uzavřena část dálnice D1 mezi 21. a 90…

Tragické Velikonoce na silnicích: Několik vážně zraněných, auto usmrtilo…

16.04.2017 19:31 Benešov/Louny/Český Krumlov - Dvě vážné nehody na Benešovsku si dnes vyžádaly několik zraněných.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama