Autodopravci chystají protesty kvůli nesplněným slevám na mýtném

Praha - Silniční dopravci chystají protesty kvůli nezavedení množstevních slev z placení elektronického mýta, které jim v září 2008 slíbila odstupující vláda Mirka Topolánka (ODS). Ve středu to prohlásil generální tajemník sdružení ČESMAD BOHEMIA Martin Špryňar

Přidejte svůj názor

371

"Prezident Sdružení Vladimír Starosta vyzval osobním dopisem 7. dubna Mirka Topolánka k jednání, neboť chtěl zabránit vyhrocení krize", tvrdí ČESMAD v prohlášení. "Do dnešního jsme se však žádné odpovědi nedočkali a máme k dispozici pouze premiérovo písemné vyjádření popírající původní dohodu, které je navíc podepřené zcela mylnými argumenty," vysvětluje blíže důvody chystaných protestů ČESMAD.

Ve čtvrtek se sejde krizový štáb autodopravců, který rozhodne, jakou konkrétní formou protesty proběhnou.

„Snažili jsme se této situaci všemožně vyhnout a několikrát kontaktovali ministerstvo dopravy, aby naplnilo slib daný premiérem, jehož poslední dopis je ale plivnutím do tváře všem dopravcům a poslední kapkou poháru naší trpělivosti. Když nám premiér společně s exministrem Řebíčkem vloni podávali ruku na stvrzení naší nelehce dosažené dohody, tak by nás ani ve snu nenapadlo, že se vedení této země a ODS nedá věřit“ uvedl Špryňar.

"Dnešní stanovisko Česmadu není podle mého názoru rozumné a neodpovídá dosavadním vstřícným krokům ministerstva,“ uvedl Petr Bendl. Požadované slevě na mýtném podle něho brání i platná legislativa a Směrnice Evropského parlamentu a rady (2006/38/ES).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama