Dopravní podnik hledá 800 milionů

Praha - Změny tarifů, prodlužování intervalů a další úspory. Takový bude rok 2010 pro dopravní podnik. Pražané si na to musejí zvyknout. V pondělním vydání o tom informuje Pražský deník.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Nově uzavřená dlouhodobá smlouva s městem zcela mění situaci ve financování. V dopravním podniku (DP) moc dobře vědí, že budou muset v provozní oblasti hledat úspory ve výši 772 milionů korun. DP v návrhu desetileté smlouvy původně požadoval zhruba 8,9 miliardy, město ale přidělilo necelých 8,1 miliardy. Co to znamená? "Zpřísnění časové platnosti jízdenky za 18 korun a úpravy v užívání SMS jízdenky budou znamenat úspory ve výši 51 milionů korun," píše se v důvodové zprávě rozpočtu Prahy na rok 2010, kterou má Deník k dispozici.

Dále ze zprávy vyplývá, že tramvaje, autobusy a metro v Praze příští rok najedou asi o 9 milionů vozokilometrů méně. To bude znamenat úsporu ve výši 307 milionů korun. Tato změna se ale nepříjemně dotkne cestujících. "Město si nedá říct, že městská doprava potřebuje jisté finance, aby mohla dobře fungovat, a každoročně jí přizná méně, než je pro dopravní podnik únosné," povzdechl si Karel Březina, zastupitel (ČSSD) a člen dozorčí rady DP. "Poprvé za poslední roky klesá rozsah MHD v Praze, a to o 5,4 procenta," dodal.

Témata: mhd
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Srážka tramvají v Brně si nakonec vyžádala deset zraněných

06.11.2017 08:47 Brno - Při nedělní večerní srážce dvou tramvají v křižovatce mezi Hybešovou ulicí a Novými Sady…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama