V Brně začne od dubna platit nové jízdné

Brno - Změna cen jednorázových jízdenek a jízdenek předplatních pro mimobrněnské zóny od 1.4.2009 je dokončením změny tarifu IDS JMK, jejíž první etapou byla změna cen předplatních jízdenek pro tarifní zóny 100 a 101, která proběhla do 1.12.2008.

Přidejte svůj názor

Nejpodstatnější změny cen jednorázových jízdenek od 1.4.2009
- cena 10 minutové jízdenky dvouzónové nepřestupní se mění z 10,- na 14,- Kč
- cena 60 minutové jízdenky dvouzónové přestupní se mění z 15,- na 22,- Kč
- nově se zavádí jízdenka dvouzónová přestupní za 18,- Kč, která má při použití v tarifních zónách 100 a 101 časovou platnost 15 minut a v případě použití pouze v regionu mimo tarifní zóny 100 a 101 je její platnost 45 minut.


Výměna jízdenek starého tarifu

 
Jednorázové jízdenky a předplatní jízdenky přenosné v cenách dle původního tarifu lze použít nejpozději 7. den po skončení platnosti původního tarifu. Tyto jízdenky musí být označeny nejpozději do půlnoci 7. dne a platí až do konce své časové platnosti. Jednorázové jízdenky a předplatní jízdenky přenosné v cenách dle nového tarifu lze použít nejdříve 7 dnů před zahájením platnosti nového tarifu.

Nevyužité jednorázové jízdenky lze na všech přepážkách všech prodejen DPMB, a.s. vyměnit s případným doplatkem za jízdenky dle nového tarifu nejpozději 3 měsíce od zahájení platnosti nového tarifu. V případě, že jízdenka dle původního tarifu je využita pouze částečně (týká se jízdenek univerzálních), pro případnou výměnu se použije pouze hodnota odpovídající nevyužité části jízdenky. Finanční náhrada za nevyužité jízdenky se neposkytuje.

Témata: Brno | mhd
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Srážka tramvají v Brně si nakonec vyžádala deset zraněných

06.11.2017 08:47 Brno - Při nedělní večerní srážce dvou tramvají v křižovatce mezi Hybešovou ulicí a Novými Sady…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama