Novou tramvaj pro Prahu Škoda ForCity zkoušejí v Plzni

Nová nízkopodlažní tramvaj Škoda ForCity (Škoda 15T) splnila podmínky stanovené Drážním úřadem Praha a zahájila předepsané zkoušky spojené s jejím provozem na kolejové síti v Plzni a později i v Praze. Od čtvrtka bude několik týdnů jezdit v Plzni, informovala Škoda Transportation.

Přidejte svůj názor

Novou tramvaj pro Prahu Škoda ForCity zkoušejí v Plzni - anotační foto

Tramvaj ŠKODA ForCity absolvuje několikatýdenní zpravidla noční zkušební jízdy v Plzni s cílem doladit všechny podstatné funkce vozidla tak, aby byla řádně připravena k přesunu na tratě zákazníka – tratě Dopravního podniku hlavního města Prahy. Tam pak budou zahájeny typové zkoušky a další povinné procedury potřebné pro schválení typu vozidla, uzavření jeho vývoje a zahájení sériových dodávek.

„ŠKODA ForCity je naší první zcela nízkopodlažní tramvají. Pohodlný nástup, výstup, ale i přepravu ocení jistě nejen Pražané, ale i návštěvníci naší metropole,“ uvedl Tomáš Krsek, generální ředitel ŠKODA TRANSPORTATION na loňském zářijovém slavnostním představení prototypu vozu.

Tramvaje ForCity se stanou páteří tramvajové dopravy v Praze. Dvě stě padesát tramvají kapacitně nahradí 500 tramvají T3, které tak z pražských kolejí budou postupně mizet. První vozy mají být předány do pravidelného provozu ke konci roku 2009.

Tramvaj s výrobním označení Š 15T je prvním modelem nové řady tramvají, které mají 100 procent podlahy téměř v úrovni nástupních ostrůvků zastávek. Koncepce vozu obsahuje několik revolučních technických řešení, zejména nové nízké podvozkové skupiny uložené pod kloubovým spojením článků tramvaje. K ekonomickému a ekologickému provozu tramvaje přispívá možnost vracení části elektrické energie zpět do sítě při brzdění, tzv. rekuperace.

Tříčlánková jednosměrná tramvaj ŠKODA ForCity je navržena pro 61 sedících a až 239 stojících cestujících. Je dlouhá 31,4 m, široká 2,46 m a výška vozidla přes sběrač je 3,6 m. Maximální dovolená rychlost je 60 km/h. Vnitřní vybavení tramvaje, rozmístění sedaček a záchytný systém odpovídají požadavkům zákazníka – pražského dopravního podniku – a je možné je dále upravovat.

Témata: mhd
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Novou tramvaj pro Prahu Škoda ForCity zkoušejí v Plzni

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Cizinec vjel s náklaďákem na přejezd ve Vratimově, uvěznily ho závory - anotační foto

Cizinec vjel s náklaďákem na přejezd ve Vratimově, uvěznily ho závory

19.03.2017 12:02 Ostrava - Řidič (35) nákladního vozu vjel v sobotu ve Vratimově u Ostravy i přes svítící červené…

Metro B opět stálo. Do kolejiště skočil cizinec, totéž udělal již v pátek - anotační foto

Metro B opět stálo. Do kolejiště skočil cizinec, totéž udělal již v pátek

15.03.2017 08:47 Praha - Ve stanici Florenc na trase metra B dnes kolem 06:00 skočil čtyřicetiletý cizinec do…

Nehoda deseti aut na tři hodiny uzavřela Štěrboholskou spojku - anotační foto

Nehoda deseti aut na tři hodiny uzavřela Štěrboholskou spojku

10.03.2017 21:14 Praha - Štěrboholská spojka v Praze byla dnes ve směru na Černý Most kvůli nehodě zhruba tři hodiny…

Na D1 havarovala cisterna, mléko a nafta stekly do rybníka - anotační foto

Na D1 havarovala cisterna, mléko a nafta stekly do rybníka

04.03.2017 17:45 Aktualizováno Vyškov - V noci na dnešek havarovala na D1 nedaleko Vyškova cisterna s mlékem, řidič utrpěl lehké…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama