Novou tramvaj pro Prahu Škoda ForCity zkoušejí v Plzni

Nová nízkopodlažní tramvaj Škoda ForCity (Škoda 15T) splnila podmínky stanovené Drážním úřadem Praha a zahájila předepsané zkoušky spojené s jejím provozem na kolejové síti v Plzni a později i v Praze. Od čtvrtka bude několik týdnů jezdit v Plzni, informovala Škoda Transportation.

Přidejte svůj názor

Novou tramvaj pro Prahu Škoda ForCity zkoušejí v Plzni - anotační foto

Tramvaj ŠKODA ForCity absolvuje několikatýdenní zpravidla noční zkušební jízdy v Plzni s cílem doladit všechny podstatné funkce vozidla tak, aby byla řádně připravena k přesunu na tratě zákazníka – tratě Dopravního podniku hlavního města Prahy. Tam pak budou zahájeny typové zkoušky a další povinné procedury potřebné pro schválení typu vozidla, uzavření jeho vývoje a zahájení sériových dodávek.

„ŠKODA ForCity je naší první zcela nízkopodlažní tramvají. Pohodlný nástup, výstup, ale i přepravu ocení jistě nejen Pražané, ale i návštěvníci naší metropole,“ uvedl Tomáš Krsek, generální ředitel ŠKODA TRANSPORTATION na loňském zářijovém slavnostním představení prototypu vozu.

Tramvaje ForCity se stanou páteří tramvajové dopravy v Praze. Dvě stě padesát tramvají kapacitně nahradí 500 tramvají T3, které tak z pražských kolejí budou postupně mizet. První vozy mají být předány do pravidelného provozu ke konci roku 2009.

Tramvaj s výrobním označení Š 15T je prvním modelem nové řady tramvají, které mají 100 procent podlahy téměř v úrovni nástupních ostrůvků zastávek. Koncepce vozu obsahuje několik revolučních technických řešení, zejména nové nízké podvozkové skupiny uložené pod kloubovým spojením článků tramvaje. K ekonomickému a ekologickému provozu tramvaje přispívá možnost vracení části elektrické energie zpět do sítě při brzdění, tzv. rekuperace.

Tříčlánková jednosměrná tramvaj ŠKODA ForCity je navržena pro 61 sedících a až 239 stojících cestujících. Je dlouhá 31,4 m, široká 2,46 m a výška vozidla přes sběrač je 3,6 m. Maximální dovolená rychlost je 60 km/h. Vnitřní vybavení tramvaje, rozmístění sedaček a záchytný systém odpovídají požadavkům zákazníka – pražského dopravního podniku – a je možné je dále upravovat.

Témata: mhd
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Novou tramvaj pro Prahu Škoda ForCity zkoušejí v Plzni

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

V Hodoníně usmrtil rychlík člověka - anotační foto

V Hodoníně usmrtil rychlík člověka

04.02.2017 17:34 Hodonín - V Hodoníně dnes krátce po 16:00 usmrtil rychlík člověka. Zatím se neví, zda šlo o muže…

Na frekventované ulici v Praze vyčníval kryt kanálu, 15 aut si prorazilo gumy - anotační foto

Na frekventované ulici v Praze vyčníval kryt kanálu, 15 aut si prorazilo…

03.02.2017 13:20 Praha - V Kbelské ulici v Praze, která patří k nejfrekventovanějším v metropoli, si dnes ráno 15…

Silnice a chodníky se opět proměnily v kluziště, dopravu komplikuje i mlha - anotační foto

Silnice a chodníky se opět proměnily v kluziště, dopravu komplikuje i mlha

03.02.2017 09:29 Celá ČR - Mnoho silnic v Česku i dnes pokryla ledovka a místy dopravu navíc komplikuje velmi hustá…

Západ a jih Čech ochromila ledovka. Je to katastrofa, hlásí záchranka - anotační foto

Západ a jih Čech ochromila ledovka. Je to katastrofa, hlásí záchranka

02.02.2017 12:24 Aktualizováno Plzeň/Karlovy Vary/České Budějovice - Silnice v západních Čechách dnes pokryla ledovka, situace ja…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama