Novou tramvaj pro Prahu Škoda ForCity zkoušejí v Plzni

Nová nízkopodlažní tramvaj Škoda ForCity (Škoda 15T) splnila podmínky stanovené Drážním úřadem Praha a zahájila předepsané zkoušky spojené s jejím provozem na kolejové síti v Plzni a později i v Praze. Od čtvrtka bude několik týdnů jezdit v Plzni, informovala Škoda Transportation.

Přidejte svůj názor

nová tramvaj Škoda 15 T ForCity

Tramvaj ŠKODA ForCity absolvuje několikatýdenní zpravidla noční zkušební jízdy v Plzni s cílem doladit všechny podstatné funkce vozidla tak, aby byla řádně připravena k přesunu na tratě zákazníka – tratě Dopravního podniku hlavního města Prahy. Tam pak budou zahájeny typové zkoušky a další povinné procedury potřebné pro schválení typu vozidla, uzavření jeho vývoje a zahájení sériových dodávek.

„ŠKODA ForCity je naší první zcela nízkopodlažní tramvají. Pohodlný nástup, výstup, ale i přepravu ocení jistě nejen Pražané, ale i návštěvníci naší metropole,“ uvedl Tomáš Krsek, generální ředitel ŠKODA TRANSPORTATION na loňském zářijovém slavnostním představení prototypu vozu.

Tramvaje ForCity se stanou páteří tramvajové dopravy v Praze. Dvě stě padesát tramvají kapacitně nahradí 500 tramvají T3, které tak z pražských kolejí budou postupně mizet. První vozy mají být předány do pravidelného provozu ke konci roku 2009.

Tramvaj s výrobním označení Š 15T je prvním modelem nové řady tramvají, které mají 100 procent podlahy téměř v úrovni nástupních ostrůvků zastávek. Koncepce vozu obsahuje několik revolučních technických řešení, zejména nové nízké podvozkové skupiny uložené pod kloubovým spojením článků tramvaje. K ekonomickému a ekologickému provozu tramvaje přispívá možnost vracení části elektrické energie zpět do sítě při brzdění, tzv. rekuperace.

Tříčlánková jednosměrná tramvaj ŠKODA ForCity je navržena pro 61 sedících a až 239 stojících cestujících. Je dlouhá 31,4 m, široká 2,46 m a výška vozidla přes sběrač je 3,6 m. Maximální dovolená rychlost je 60 km/h. Vnitřní vybavení tramvaje, rozmístění sedaček a záchytný systém odpovídají požadavkům zákazníka – pražského dopravního podniku – a je možné je dále upravovat.

Témata: mhd
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Novou tramvaj pro Prahu Škoda ForCity zkoušejí v Plzni

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Z kamionu u Mohelnice odlétly velké úlomky, zranily řidičku. Policie hledá…

26.04.2017 16:40 Šumperk - Policie pátrá po kamionu, z kterého odlétávaly úlomky brzdového bubnu. Zranily řidičku…

Neštěstí na D5: Řidič náklaďáku šel pomoci kolegovi, napálil to do nich…

25.04.2017 12:55 Aktualizováno Beroun - K vážné dopravní nehodě došlo dnes na 30. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Při…

V noci ze soboty na neděli bude kompletně uzavřena část dálnice D1

20.04.2017 16:40 Praha - V noci ze soboty 22. dubna na neděli 23. dubna bude uzavřena část dálnice D1 mezi 21. a 90…

Tragické Velikonoce na silnicích: Několik vážně zraněných, auto usmrtilo…

16.04.2017 19:31 Benešov/Louny/Český Krumlov - Dvě vážné nehody na Benešovsku si dnes vyžádaly několik zraněných.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama