V Brně bude od pondělí jezdit 12 nových tramvají

Brno - Dvanáct nových nízkopodlažních tramvají v celkové hodnotě asi 700 milionů korun bude od pondělí v provozu v jihomoravské metropoli. Informoval o tom brněnský mluvčí Pavel Žára.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

„Pětičlánkové tramvaje pocházejí od firmy Škoda Transportation z Plzně s tím, že jedna taková tramvaj stojí 58,7 milionu korun,“ upřesnil mluvčí. Na nákupu nových strojů se z velké části podílela i Evropská unie, která na devět z nich přispěla částkou 498 milionů korun. Zbytek uhradilo město Brno.

Stejně jako předchozí nové tramvaje, dostanou i tyto svá jména. Brňané se tak svezou v Gábince, Helence, Irence, Julince, Klárce, Lucince, Marušce, Natálce, Olince, Pavlínce, Renatce a Simonce.

Dopravní podnik uzavřel s plzeňskou firmou rámcovou smlouvu, podle které by měla strojírenská společnost do konce roku 2016 dodat celkem 100 tramvají v hodnotě necelých pět miliard korun bez DPH.

Cestující se mohou s 12 přírůstky vozového parku seznámit v pondělí od půl sedmé na náměstí Svobody v centru Brna.

Témata: mhd | Brno
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tramvaj srazila v Praze-Vršovicích seniorku, utrpěla vážná zranění

18.05.2018 13:53 Aktualizováno Praha - Tramvaj dnes dopoledne srazila ve Vršovicích šestaosmdesátiletou chodkyni. Záchranná služba…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama