Praze hrozí stávka zaměstnanců dopravního podniku

Praha - Praze reálně hrozí generální stávka zaměstnanců dopravního podniku, kteří jsou nespokojeni s platovými podmínkami. Informace přineslo pondělní vydání Pražského deníku.

Přidejte svůj názor

" Dlouhodobě chybí peníze a někteří zaměstnanci se do budoucna bojí o své platy. Nechceme toho příliš, ale potřebujeme mít nějaké jistoty, " vysvětlil základní důvod k možné stávce Petr Pulec, předseda Odborového sdružení pražských dopraváků. Sdružení odborářů již v červenci odeslalo na pražský magistrát dopis se žádostí o rychlé řešení.

" Určitě vám neřeknu, jestli to bude v srpnu, září nebo říjnu. K tomu se ještě nechci vyjadřovat. Zatím jsme oficiálně nedostali do rukou písemnou odpověď primátora o dalším řešení naší situace, " pokračoval Pulec.

" Od managementu budu žádat návrh na řešení problému, " řekl Deníku primátor Pavel Bém, podle kterého nese za stávající situaci politickou odpovědnost radní pro dopravu a předseda představenstva Radovan Štejner.

" Prvním a jediným zájmem Prahy musí být dotáhnout polemiky a vyostřenou situaci v DP do smíru. Neexistují žádné strany barikády, kde by na jedné straně bylo město a na druhé odboráři, existuje jen společný zájem zajistit provoz MHD minimálně v dosavadní kvalitě v situaci, kdy příjmy města, vzhledem ke globální ekonomické krizi, trvale klesají, " informoval mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

V krizi je ale i samotný dopravní podnik. Podle zprávy o jeho hospodaření lze očekávat, že jeho roční ztráta může být až 1,95 miliardy korun. Už v letošním prvním čtvrtletí podnik vykázal ztrátu 2,3 miliardy korun, což bylo o 717 milionů více, než očekával.

Témata: Praha | mhd
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Praze hrozí stávka zaměstnanců dopravního podniku

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Z kamionu u Mohelnice odlétly velké úlomky, zranily řidičku. Policie hledá…

26.04.2017 16:40 Šumperk - Policie pátrá po kamionu, z kterého odlétávaly úlomky brzdového bubnu. Zranily řidičku…

Neštěstí na D5: Řidič náklaďáku šel pomoci kolegovi, napálil to do nich…

25.04.2017 12:55 Aktualizováno Beroun - K vážné dopravní nehodě došlo dnes na 30. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Při…

V noci ze soboty na neděli bude kompletně uzavřena část dálnice D1

20.04.2017 16:40 Praha - V noci ze soboty 22. dubna na neděli 23. dubna bude uzavřena část dálnice D1 mezi 21. a 90…

Tragické Velikonoce na silnicích: Několik vážně zraněných, auto usmrtilo…

16.04.2017 19:31 Benešov/Louny/Český Krumlov - Dvě vážné nehody na Benešovsku si dnes vyžádaly několik zraněných.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama