Kdy se uzavře stanice metra Národní, zatím není jisté

Praha - Kdy se uzavře kvůli celkové opravě stanice metra Národní na trase B, zatím není jasné. Původně se předpokládalo, že rekonstrukce začne v dubnu a uzavírka v létě, nyní ale nejsou přesné termíny známy, řekl Mediafaxu mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Ondřej Pečený.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Rekonstrukce stanice metra Národní je navázána na výstavbu nové budovy Copa centra. Zahájení v jiném termínu by bylo plýtvání prostředky. Zatím není známo, kdy výstavba Copa centra začne, a proto není ani stanoven datum zahájení rekonstrukce stanice Národní," uvedl Pečený. Stanice by měla být uzavřena deset měsíců, po tuto dobu jí budou soupravy jen projíždět.

V proluce ve Spálené ulici bude stavět známý podnikatel Sebastian Pawlowski budovu s byty, obchody, kancelářemi a podzemním parkovištěm. Měl by vybudovat hrubou stavbu nového vestibulu, který se má přesunout z povrchu do druhého podzemního podlaží, a bude propojen s blízkým obchodním domem. Jeho vybavení, nové eskalátory a opravu nástupiště bude platit dopravní podnik. Jen náklady na výstavbu bezbariérového přístupu se předpokládají ve výši 123 až 238 milionů korun. Víceúčelová budova Copa centrum má stát asi čtyři miliardy korun. Výstavba má trvat přibližně 20 měsíců.

Plány na uzavření stanice vzbudili mezi obyvateli Prahy 1 vlnu nevole. Petici proti jejímu uzavření podepsalo 5500 občanů.

Témata: mhd
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tramvaj srazila v Praze-Vršovicích seniorku, utrpěla vážná zranění

18.05.2018 13:53 Aktualizováno Praha - Tramvaj dnes dopoledne srazila ve Vršovicích šestaosmdesátiletou chodkyni. Záchranná služba…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama