ČSAD Semily a ČSAD Jablonec nad Nisou chtějí vybudovat v Paraguay síť veřejné dopravy

Liberec - Dva dopravci z Libereckého kraje chtějí v jihoamerickém státě Paraguay vybudovat systém veřejné dopravy. Řekl to v neděli Jiří Vařil, člen představenstva ČSAD Semily i ČSAD Jablonec nad Nisou.

Přidejte svůj názor

„Chystáme takovou komplexní organizaci, která by byla dostatečně funkční a efektivní a která by vycházela z českých poznatků a zkušeností,“ uvedl Jiří Vařil. „Nabízíme především své znalosti, ale i konkrétní dodávky trolejbusů pro hlavní město Asunción a práce související se zabezpečením jejich provozu na ulicích,“ dodal.

Celou investici bude podle něj zaštiťovat paraguayská vláda. „Fakt, že mám v Paraguay dům, rodinu a blízké přátele a část roku v zemi bydlím, riziko možného neúspěchu snižuje,“ vysvětlil Vařil. Podle něj se ČSAD Semily a ČSAD Jablonec nad Nisou chtějí v Paraguay stát hlavním garantem veřejné dopravy, a v budoucnosti expandovat do sousední Bolívie.

V uplynulých dnech šestičlenná vládní delegace odborníků z Paraguaye navštívila Českou republiku, aby se detailně seznámila s místní organizací a fungováním veřejné dopravy. Experti navštívili mimo jiné výrobce autobusů Iveco a SOR a zavítali i do vývojového a výrobního centra tramvají a trolejbusů ve Škodě Plzeň. Jedním z konkrétních výstupů z návštěvy jihoamerické delegace je dohoda, že v říjnu přijede do Paraguaye česká expertní skupina, ve které budou mimo dopravních odborníků z ČSAD Semily a ČSAD Jablonec nad Nisou i zástupci společností vyrábějících a dodávajících dopravní techniku, a to Škoda Transportation a Škoda Elektric a Iveco. Paraguay plánuje, že v první fázi nakoupí v Česku 40 trolejbusů a 60 autobusů.

Témata: mhd | paraguay
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: ČSAD Semily a ČSAD Jablonec nad Nisou chtějí vybudovat v Paraguay síť veřejné dopravy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Z kamionu u Mohelnice odlétly velké úlomky, zranily řidičku. Policie hledá…

26.04.2017 16:40 Šumperk - Policie pátrá po kamionu, z kterého odlétávaly úlomky brzdového bubnu. Zranily řidičku…

Neštěstí na D5: Řidič náklaďáku šel pomoci kolegovi, napálil to do nich…

25.04.2017 12:55 Aktualizováno Beroun - K vážné dopravní nehodě došlo dnes na 30. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Při…

V noci ze soboty na neděli bude kompletně uzavřena část dálnice D1

20.04.2017 16:40 Praha - V noci ze soboty 22. dubna na neděli 23. dubna bude uzavřena část dálnice D1 mezi 21. a 90…

Tragické Velikonoce na silnicích: Několik vážně zraněných, auto usmrtilo…

16.04.2017 19:31 Benešov/Louny/Český Krumlov - Dvě vážné nehody na Benešovsku si dnes vyžádaly několik zraněných.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama