FOTO: 140. výročí městské hromadné dopravy v Brně

Brno - Část festivalu zábavy Brno - město uprostřed Evropy se o víkendu 6. a 7. června 2009 nesl především ve znamení Dopravní nostalgie související se 140. výročím městské hromadné dopravy v Brně.

Přidejte svůj názor

371

V Brně se po oba dny slavností výročí představily proti proudu času dějin prostředky městské hromadné dopravy města Brna. Diváci se na brněnském náměstí Svobody letos sešli v hojném počtu a mohli zde sledovat jak nejmodernější nakoupené modely tramvají, trolejbusů a autobusů, tak samozřejmě také jejich historické předchůdce. K vidění zde byly nostalgické exponáty například tzv. "čabajka", tedy kloubový autobus Ikarus, který jezdil našimi městy v nechvalně známé době normalizace.

Počátek první poloviny minulého století zde zastupovaly tramvaje poháněné živou koňskou silou, dále parní tramvaj (Karolína - Caroline) a nebo se zde představily stroje servisní techniky dopravního podniku, jenž reprezentoval například parní nákladní vůz Sentinel.

Letošní přehlídka byla velmi elegantní, která se brněnským organizátorům vskutku povedla. Kdo zde nebyl, má nyní možnost touto přehlídkou projít alespoň díky našim fotografiím.

Poznámka čtenáře (premhnil): Zapoměli jste se zmínit o velice zajímavé technické podrobnosti - napájení předváděných trolejbusů z tramvajových trolejí. Je to naprostá rarita a na fotografiích je to vidět, málokdo si toho ale všimne.

Děkujeme!

Témata: mhd | Brno
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: FOTO: 140. výročí městské hromadné dopravy v Brně

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Sníh ochromil Česko: Potíže jsou na Hradecku, Plzeňsku a Vysočině.…

28.04.2017 10:47 Aktualizováno Hradec Králové/Plzeň/Brutnál/Jihlava - Jihočeský kraj není jediný, který se dnes musí vypořídat s…

Kalamita na jihu Čech: Řada silnic a tratí je zavřená, domácnosti bez…

28.04.2017 07:33 České Budějovice - V Jihočeském kraji platí do sobotního poledne výstraha meteorologů před…

Z kamionu u Mohelnice odlétly velké úlomky, zranily řidičku. Policie hledá…

26.04.2017 16:40 Šumperk - Policie pátrá po kamionu, z kterého odlétávaly úlomky brzdového bubnu. Zranily řidičku…

Neštěstí na D5: Řidič náklaďáku šel pomoci kolegovi, napálil to do nich…

25.04.2017 12:55 Aktualizováno Beroun - K vážné dopravní nehodě došlo dnes na 30. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Při…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama