ČSA získalo již potřetí ocenění Nejlepší letecká společnost ve střední Evropě

Praha - České aerolinie (ČSA) získaly již potřetí ocenění Nejlepší letecká společnost ve střední Evropě v žebříčku The World Airline Awards agentury Skytrax.

Přidejte svůj názor

371

Služby jednotlivých leteckých společností z celého světa hodnotí v rámci žebříčku The World Airline Awards sami cestující. Letošního hodnocení se v uplynulých deseti měsících účastnilo více než 15 milionů cestujících.

„České aerolinie si velice váží tohoto prestižního ocenění. Umístění v čele regionálního žebříčku The World Airline Awards je o to cennější, že jde o hodnocení od samotných cestujících, a to v době ekonomické krize,“ řekl prezident ČSA Radomír Lašák.

Cestující ocenili především nabídku služeb ČSA na palubách včetně cateringu, ale také pohodlí v letadlech. Dobré hodnocení obdržely také služby, které ČSA nabízejí na letištích, jako je balení zavazadel, bezplatná přeprava vozem taxi pro cestující business třídy na pražské letiště, rychlý průchod letištěm pro cestující business třídy, internetové odbavení, nebo vybavení letištních salonků.

České aerolinie v roce 2008 dosáhly neauditovaný konsolidovaný zisk před zdaněním 550 tisíc dolarů, meziročně jde o zlepšení o 9, 375 milionu dolarů. Společnost zaznamenala oproti předchozím rokům pozvolnější růst počtu cestujících. V roce 2008 přepravila 5,6 milionu lidí, což je meziročně o 2,4 procenta více.

Firma v současné době hledá nového vlastníka. O 91,5procentní státní podíl se uchází ruský Aeroflot, česká letecká společnost Travel Service, francouzsko-nizozemská Air France-KLM a vlastník cestovní kanceláře Čedok, firma Odien.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zrušila vám firma Ryanair let? Přečtěte si, na jakou náhradu máte nárok

20.09.2017 13:21 Praha - Cestující ze zrušených letů Ryanairu do Londýna mají nárok na náhradu 250 eur (6500 korun),…

Aerolinky Ryanair zveřejnily seznam zrušených letů, včetně Prahy a Brna

19.09.2017 16:12 Aktualizováno Dublin/Praha/Brno - Irská společnost Ryanair, která hodlá v příštích týdnech rušit až 50 letů denně…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama