Delta Air Lines zvýší počet letů z Prahy do New Yorku

Praha - Letecká společnost Delta Air Lines navýší v listopadu počet spojů mezi letištěm Praha – Ruzyně a letištěm Johna F. Kennedyho v New Yorku ze tří na pět letů týdně. Aerolinky o tom informovaly v úterý.

Přidejte svůj názor

371

Nárůst počtu spojů zajišťuje Deltě pozici jediné letecké společnosti nabízející tuto zimu přímé spojení mezi Českou republikou a Severní Amerikou.

Od zavedení linky letos v červnu ji už využilo více než 12 000 cestujících. „Zjišťujeme, že naši čeští zákazníci nezůstávají pouze v New Yorku, ale využívají také možností navazujících spojů více než do 40 destinací, včetně Los Angeles, Bostonu, Tampy a San Franciska,“ říká Frederic Schenk, obchodní manažer Delta Air Lines pro Českou republiku.

Spoj do New Yorku zajišťuje 216sedadlový letoun typu Boeing 767-300ER s 36 sedadly v třídě BusinessElite. Linka odlétá z Prahy denně kromě čtvrtka a soboty. České Aerolinie, partner Delty v alianci SkyTeam, na lince spolupracují a umožňují zákazníkům ČSA získávat OK Plus míle na linkách Delty a zákazníkům Delty získávat SkyMiles na spojích ČSA dále z Prahy.

V létě 2010 obnoví Delta také spojení mezi Prahou a Atlantou. Linka zahajující provoz 3. května 2010 bude z Prahy odlétat čtyřikrát týdně.

Delta Air Lines je největší světová letecká společnost. Ze svých hlavních letišť v Atlantě, Cincinnati, Detroitu, Memphisu, Minneapolis-St. Paul, New Yorku-JFK, Salt Lake City, Paříži-Charles de Gaulle, Amsterdamu a Tokiu-Narita, nabízí Delta, její dceřiná společnost Northwest a Delta Connection spoje do 360 destinací v 64 zemích a odbaví více než 170 milionů cestujících ročně. Zaměstnávají přes 70 000 lidí.

Témata: letectví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aerolinky musí odškodnit za zpoždění i při "divoké" stávce, rozhodl soud EU

17.04.2018 13:38 Brusel - Letecké společnosti musí odškodnit cestující i při zpoždění způsobeném tzv. divokou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama