Letadlo ČSA z kyperské Larnaky se vrátilo kvůli kouři v kabině, dnes ráno přistálo v RUzini

Larnaka - Letadlo ČSA letící z kyperské Larnaky do Prahy mělo v sobotu problémy. V jeho kabině byl podle jedné z cestujících cítit zápach, uvedl server tn.cz.

Přidejte svůj názor

letadlo ČSA

Po 10 minutách letu se vpodvečer muselo letadlo vrátit na letiště na Kypru. "Kapitán se z bezpečnostních důvodů rozhodl vrátit na letiště. V kabině byl cítit kouř. Dým ale nikdo nepozoroval," řekla tn.cz mluvčí ČSA Hana Hejsková. Podle ní zkratoval jeden z palubních počítačů. "Bezpečnost cestujících ale nebyla ohrožena. Oprava potrvá asi dvě hodiny, poté se cestující vydají stejným letadlem do Prahy," sdělilla Hejsková.

Informace pasažérů se ale podle tn.cz od verze mluvčí ČSA liší. Cestující dostali na letišti po přistání poukázky na jídlo. "Teď jsem hovořil s neteří Kateřinou, která byla na palubě spolu s přítelem," řekl tn.cz strýc pasažérky Václav Zajíček. "Bojím se o ně, takhle si návrat z dovolené nepředstavovali," dodal. Třicetiletá Kateřina Teufelová se na Kypru rekreovala na zájezdu cestovní kanceláře Blue Sky. Pasažéři by měli podle Zajíčka vzlétnout až ve čtyři hodiny ráno, přistání na Ruzyni je tedy pravděpodobné někdy kolem půl sedmé ráno.

Let z Kypru do Prahy běžně trvá dvě a půl hodiny. V Praze mělo letadlo původně přistát v sobotu v 19 hodin.

AKTUALIZACE:

V sobotu vpodvečer asi po 10 minutách letu se muselo letadlo vrátit na letiště na Kypru. "Kapitán se z bezpečnostních důvodů rozhodl vrátit na letiště. V kabině byl cítit kouř. Dým ale nikdo nepozoroval," uvedla mluvčí ČSA Hana Hejsková. Podle ní zkratoval jeden z palubních počítačů. "Bezpečnost cestujících ale nebyla ohrožena. Oprava potrvá asi dvě hodiny, poté se cestující vydají stejným letadlem do Prahy," uvedla v sobotu Hejsková.

Let z Kypru do Prahy běžně trvá dvě a půl hodiny. V Praze mělo letadlo původně přistát v sobotu v 19 hodin.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aerolinky musí odškodnit za zpoždění i při "divoké" stávce, rozhodl soud EU

17.04.2018 13:38 Brusel - Letecké společnosti musí odškodnit cestující i při zpoždění způsobeném tzv. divokou…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama