Letadlo ČSA z kyperské Larnaky se vrátilo kvůli kouři v kabině, dnes ráno přistálo v RUzini

Larnaka - Letadlo ČSA letící z kyperské Larnaky do Prahy mělo v sobotu problémy. V jeho kabině byl podle jedné z cestujících cítit zápach, uvedl server tn.cz.

Přidejte svůj názor

letadlo ČSA

Po 10 minutách letu se vpodvečer muselo letadlo vrátit na letiště na Kypru. "Kapitán se z bezpečnostních důvodů rozhodl vrátit na letiště. V kabině byl cítit kouř. Dým ale nikdo nepozoroval," řekla tn.cz mluvčí ČSA Hana Hejsková. Podle ní zkratoval jeden z palubních počítačů. "Bezpečnost cestujících ale nebyla ohrožena. Oprava potrvá asi dvě hodiny, poté se cestující vydají stejným letadlem do Prahy," sdělilla Hejsková.

Informace pasažérů se ale podle tn.cz od verze mluvčí ČSA liší. Cestující dostali na letišti po přistání poukázky na jídlo. "Teď jsem hovořil s neteří Kateřinou, která byla na palubě spolu s přítelem," řekl tn.cz strýc pasažérky Václav Zajíček. "Bojím se o ně, takhle si návrat z dovolené nepředstavovali," dodal. Třicetiletá Kateřina Teufelová se na Kypru rekreovala na zájezdu cestovní kanceláře Blue Sky. Pasažéři by měli podle Zajíčka vzlétnout až ve čtyři hodiny ráno, přistání na Ruzyni je tedy pravděpodobné někdy kolem půl sedmé ráno.

Let z Kypru do Prahy běžně trvá dvě a půl hodiny. V Praze mělo letadlo původně přistát v sobotu v 19 hodin.

AKTUALIZACE:

V sobotu vpodvečer asi po 10 minutách letu se muselo letadlo vrátit na letiště na Kypru. "Kapitán se z bezpečnostních důvodů rozhodl vrátit na letiště. V kabině byl cítit kouř. Dým ale nikdo nepozoroval," uvedla mluvčí ČSA Hana Hejsková. Podle ní zkratoval jeden z palubních počítačů. "Bezpečnost cestujících ale nebyla ohrožena. Oprava potrvá asi dvě hodiny, poté se cestující vydají stejným letadlem do Prahy," uvedla v sobotu Hejsková.

Let z Kypru do Prahy běžně trvá dvě a půl hodiny. V Praze mělo letadlo původně přistát v sobotu v 19 hodin.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dispečeři hlásí rekord, v červenci nad Českem prolétlo 90 tisíc letadel

14.08.2017 15:20 Aktualizováno Praha - Letos v červenci poprvé nad Českem během jediného měsíce prolétlo přes 90 tisíc letadel.…

Spor vyvrcholil: American Airlines končí dohodu s aerolinkami Blízkého…

13.07.2017 13:56 Aktualizováno Fort Worth - Společnost American Airlines už dlouho vede obchodní spor s Qatar Airways a Etihad…

Aerolinky Ryanair ruší plán létat na Ukrajinu

11.07.2017 13:00 Dublin/Kyjev - Irská společnost Ryanair zrušila plánované zahájení letů do dvou ukrajinských…

Cestující z Kuvajtu do USA už mohou také do letadla s notebooky

10.07.2017 08:48 Kuvajt - Kuwait Airways následují aerolinky Emirates, Etihad, Qatar Airways a Turkish Airlines a…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama