Letadlo ČSA z kyperské Larnaky se vrátilo kvůli kouři v kabině, dnes ráno přistálo v RUzini

Larnaka - Letadlo ČSA letící z kyperské Larnaky do Prahy mělo v sobotu problémy. V jeho kabině byl podle jedné z cestujících cítit zápach, uvedl server tn.cz.

Přidejte svůj názor

letadlo ČSA

Po 10 minutách letu se vpodvečer muselo letadlo vrátit na letiště na Kypru. "Kapitán se z bezpečnostních důvodů rozhodl vrátit na letiště. V kabině byl cítit kouř. Dým ale nikdo nepozoroval," řekla tn.cz mluvčí ČSA Hana Hejsková. Podle ní zkratoval jeden z palubních počítačů. "Bezpečnost cestujících ale nebyla ohrožena. Oprava potrvá asi dvě hodiny, poté se cestující vydají stejným letadlem do Prahy," sdělilla Hejsková.

Informace pasažérů se ale podle tn.cz od verze mluvčí ČSA liší. Cestující dostali na letišti po přistání poukázky na jídlo. "Teď jsem hovořil s neteří Kateřinou, která byla na palubě spolu s přítelem," řekl tn.cz strýc pasažérky Václav Zajíček. "Bojím se o ně, takhle si návrat z dovolené nepředstavovali," dodal. Třicetiletá Kateřina Teufelová se na Kypru rekreovala na zájezdu cestovní kanceláře Blue Sky. Pasažéři by měli podle Zajíčka vzlétnout až ve čtyři hodiny ráno, přistání na Ruzyni je tedy pravděpodobné někdy kolem půl sedmé ráno.

Let z Kypru do Prahy běžně trvá dvě a půl hodiny. V Praze mělo letadlo původně přistát v sobotu v 19 hodin.

AKTUALIZACE:

V sobotu vpodvečer asi po 10 minutách letu se muselo letadlo vrátit na letiště na Kypru. "Kapitán se z bezpečnostních důvodů rozhodl vrátit na letiště. V kabině byl cítit kouř. Dým ale nikdo nepozoroval," uvedla mluvčí ČSA Hana Hejsková. Podle ní zkratoval jeden z palubních počítačů. "Bezpečnost cestujících ale nebyla ohrožena. Oprava potrvá asi dvě hodiny, poté se cestující vydají stejným letadlem do Prahy," uvedla v sobotu Hejsková.

Let z Kypru do Prahy běžně trvá dvě a půl hodiny. V Praze mělo letadlo původně přistát v sobotu v 19 hodin.

Témata:
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Letadlo ČSA z kyperské Larnaky se vrátilo kvůli kouři v kabině, dnes ráno přistálo v RUzini

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Sníh ochromil Česko: Potíže jsou na Hradecku, Plzeňsku a Vysočině.…

28.04.2017 10:47 Aktualizováno Hradec Králové/Plzeň/Brutnál/Jihlava - Jihočeský kraj není jediný, který se dnes musí vypořídat s…

Kalamita na jihu Čech: Řada silnic a tratí je zavřená, domácnosti bez…

28.04.2017 07:33 České Budějovice - V Jihočeském kraji platí do sobotního poledne výstraha meteorologů před…

Z kamionu u Mohelnice odlétly velké úlomky, zranily řidičku. Policie hledá…

26.04.2017 16:40 Šumperk - Policie pátrá po kamionu, z kterého odlétávaly úlomky brzdového bubnu. Zranily řidičku…

Neštěstí na D5: Řidič náklaďáku šel pomoci kolegovi, napálil to do nich…

25.04.2017 12:55 Aktualizováno Beroun - K vážné dopravní nehodě došlo dnes na 30. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Při…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama