Brazílie ukončila pátrání po troskách havarovaného airbusu

Sao Paulo - Brazilské letectvo a námořnictvo v pátek ukončily pátrání po obětech a troskách z havarovaného Airbusu A330-200 letu AF447 společnosti Air France. Informuje o tom v sobotu agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

371

Podle plukovníka brazilského letectva Henryho Munhoze je nepravděpodobné, že by armáda našla nějaké další trosky nebo těla obětí po tak dlouhé době od neštěstí. "Už devět dní jsme neviděli žádná těla," dodal plukovník Munhoz.

Francouzské úřady zatím neoznámily, že by své pátrání odvolaly. V oblasti nehody nadále zůstávají francouzská válečná plavidla, která se snaží zachytit signál z černých skříněk airbusu.

Až dosud se vojenským složkám obou států podařilo najít 51 těl obětí a okolo 600 kusů trosek airbusu. Poslední úlomky stroje byly vyloveny v úterý.

K nehodě Airbusu A330-200 společnosti Air France letícího z Ria de Janeira do Paříže došlo 1. června nad Atlantikem. Zahynulo všech 228 lidí na palubě, příčiny havárie ale stále zůstávají nejasné. Podle expertů se stroj rozlomil za letu a pasažéři i členové posádky zemřeli ještě ve vzduchu.

Skutečnou příčinu nehody by pomohly objasnit černé skříňky letounu. Ty se ale zatím objevit nepodařilo.

Černé skříňky vysílají elektronické impulzy každou sekundu po dobu minimálně třiceti dnů. Signál je zachytitelný v okruhu dvou kilometrů. Do pátrání se zapojila také francouzská jaderná ponorka vybavená nejmodernějšími sonary. Pátrání ztěžuje nepřehledné dno Atlantiku a hloubka oceánu v místě dopadu letadla, která dosahuje až dvou a půl kilometru.

Témata: Letecké nehody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aerolinky musí odškodnit za zpoždění i při "divoké" stávce, rozhodl soud EU

17.04.2018 13:38 Brusel - Letecké společnosti musí odškodnit cestující i při zpoždění způsobeném tzv. divokou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama