Delta Airlines v pátek poprvé vzlétne na přímé lince New York - Praha

Praha - Největší letecká společnost na světě, americká Delta Airlines, spustí v pátek svoji novou přímou linku z New Yorku do Prahy. První let na pražské letiště dosedne v 7:45 ráno.

Přidejte svůj názor

Delta Airlines

Na nové přímé lince New York-Praha bude létat Boeing 767-300 tříkrát týdně. Odlety z New Yorku budou vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu v 17:05 místního času a přístání v Praze bude v 7:45 ráno dalšího dne. Z Prahy bude Delta odlétat ve středu, pátek a neděli v 9:30 a v New Yorku přistávat v 12:30 místního času téhož dne.

Mezi Prahou a New Yorkem létaly na přímé lince dosud pouze ČSA.

Delta Airlines již provozuje také přímou linku mezi Prahou a Atlantou. Tu ale od září kvůli nízké poptávce na čas zruší.

"Díky zrušení víz jsou USA letos jedinou zemí na světě, která zaznamenává prudké nárůsty českých turistů. Je tedy zřejmé, že z hlediska českých turistů je touha po návštěvě USA díky zrušení vízové povinnosti mnohem silnější než šetření kvůli ekonomické krizi," míní Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Podle AČCKA letos narostl počet individuálních českých cestujících do USA téměř o 100 procent, v případě zájezdů pak zhruba o 50 procent. "Vloni, tedy před zrušením víz, navštívilo USA přibližně 45 tisíc českých turistů, v letošním roce tak předpokládáme nárůst až na 70 tisíc osob," řekl Okamura.

Spojené státy jsou z hlediska počtu zahraničních turistů dokonce třetí na světě za Francií a Španělskem, ročně navštíví USA přibližně 51 milionů zahraničních turistů. Jedná se tedy o jednu z nejvýznamnějších turistických destinací na světě. I z tohoto důvodu je zřejmé, že bude také do budoucna počet českých turistů do USA nadále stoupat.

Letenky včetně letištních poplatků na let Delta Airlines z New Yorku do Prahy stojí podle typu tarifu od zhruba 12 000 korun do více než 70 000 korun.

Témata: Delta Airlines
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aerolinky musí odškodnit za zpoždění i při "divoké" stávce, rozhodl soud EU

17.04.2018 13:38 Brusel - Letecké společnosti musí odškodnit cestující i při zpoždění způsobeném tzv. divokou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama