Havarovaný Airbus A330 Air France se zřejmě rozlomil ještě ve vzduchu

Brasilia - Airbus A 330 společnosti Air-France, který se 1. června i s 228 lidmi zřítil do Atlantiku, se zřejmě rozlomil ještě ve vzuchu. S odvoláním na prohášení mluvčího brazilských vyšetřovatelů o tom ve středu informuje server France 24.

Přidejte svůj názor

371

Podle odborníků o tom nasvědčují výsledky pitev obětí havárie. Mluvčí brazilských vyšetřovatelů uvedl, že oběti nehody utrpěly četné zlomeniny horních i dolních končetin, bederních obratlů a pánevních kostí..

Frank Ciacco, soudní lékař, který pracoval pro americký Národní úřad pro bezpečnosti dopravy (NTSB) uvedl, že to by mohlo znamenat, že se trup letadla rozlomil ještě ve vzduchu.

Dalším náznakem podle expertů jsou velké kusy letadla, které objevily pátrací týmy v moři.

"Pokud by letadlo dopadlo na vodní hladinu vcelku, roztříštilo by se. Z airbusu i těl by zůstaly mnohem menší části," dodal Ciacco.

Z Atlantiku bylo až dosud vyzvednuto přes 400 částí havarovaného stroje a 50 těl obětí. Pátrání po troskách i obětech bude pokračovat ještě nejméně týden.

Mluvčí brazilských vzdušných sil generál Ramon Cardoso zdůraznil, že záchranné práce neskončí, dokud "bude existovat možnost, že ještě lze nalézt těla nebo trosky". Dodal, že po 19. červnu "bude situace hodnocena každé dva dny".

Tragická nehoda se stala v pondělí 1. června kolem třetí hodiny ranní, kdy se airbus A330-200 letecké společnosti Air France letící z Ria de Janeira do Paříže prolétající bouřkovou oblastí zřítil do moře. Při nehodě letadla zemřelo všech 228 lidí na palubě.

Příčiny nehody zůstávají nejasné. Jednou z vyšetřovaných možností jsou vadné snímače tlaku vzduchu sloužící k měření rychlosti letadla. Air France konstrukční chybu zjistila loni a senzory sama začala měnit, havarovaný stroj však na výměnu teprve čekal.

Podle odborníků tato čidla mohla vysílat špatné informace o rychlosti letadla, které nakonec vedly k zřícení letadla do moře.

Témata: Letecké nehody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dispečeři hlásí rekord, v červenci nad Českem prolétlo 90 tisíc letadel

14.08.2017 15:20 Aktualizováno Praha - Letos v červenci poprvé nad Českem během jediného měsíce prolétlo přes 90 tisíc letadel.…

Spor vyvrcholil: American Airlines končí dohodu s aerolinkami Blízkého…

13.07.2017 13:56 Aktualizováno Fort Worth - Společnost American Airlines už dlouho vede obchodní spor s Qatar Airways a Etihad…

Aerolinky Ryanair ruší plán létat na Ukrajinu

11.07.2017 13:00 Dublin/Kyjev - Irská společnost Ryanair zrušila plánované zahájení letů do dvou ukrajinských…

Cestující z Kuvajtu do USA už mohou také do letadla s notebooky

10.07.2017 08:48 Kuvajt - Kuwait Airways následují aerolinky Emirates, Etihad, Qatar Airways a Turkish Airlines a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama