Záchranáři našli již 24 obětí leteckého neštěstí letu Air France

Recife - Brazilské úřady oznámily, že záchranné týmy brazilského a francouzského námořnictva již ve vodách Atlantského oceánu našly celkem 24 těl ze zříceného airbusu letu AF 447 společnosti Air France. Informuje o tom v úterý server BBC.

Přidejte svůj názor

Airbus A330-200

Těla i zbytky letadla včetně směrového kormidla v barvách Air France byly nalezeny asi 1000 kilometrů severovýchodně od souostroví Fernando de Noronha, které leží asi 300 kilometrů od severovýchodního pobřeží Brazílie.

K nehodě došlo v pondělí 1. června kolem třetí hodiny ranní, kdy se airbus letecké společnosti Air France letící z Ria de Janeira do Paříže za nejasných okolností zřítil do moře. Při nehodě letadla zemřelo všech 228 cestujících na palubě.

Do Brazílie byly z USA dopraveny zařízení na zachycování signálů, které na místo nehody dopraví dva francouzské tažné čluny. Tato zařízení budou využita při pátrání po černých skříňkách zříceného letadla, neboť přístroje jsou schopny zachytit signály z hloubky až 6100 metrů.

Černé skříňky jsou naprogramovány, aby signál vysílaly 30 dní z hloubky až 4 300 metrů. Do oblasti neštěstí by tento týden měla dorazit i francouzská jaderná ponorka.

Příčiny nehody zůstávají nejasné. Jednou z vyšetřovaných možností jsou vadné snímače tlaku vzduchu sloužící k měření rychlosti letadla. Air France konstrukční chybu zjistila loňský rok a senzory sama začala měnit, havarovaný stroj však na výměnu teprve čekal.

Podle odborníků tato čidla mohla vysílat špatné informace o rychlosti letadla, které nakonec vedly k zřícení letadla do moře.

Témata: Letecké nehody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dispečeři hlásí rekord, v červenci nad Českem prolétlo 90 tisíc letadel

14.08.2017 15:20 Aktualizováno Praha - Letos v červenci poprvé nad Českem během jediného měsíce prolétlo přes 90 tisíc letadel.…

Spor vyvrcholil: American Airlines končí dohodu s aerolinkami Blízkého…

13.07.2017 13:56 Aktualizováno Fort Worth - Společnost American Airlines už dlouho vede obchodní spor s Qatar Airways a Etihad…

Aerolinky Ryanair ruší plán létat na Ukrajinu

11.07.2017 13:00 Dublin/Kyjev - Irská společnost Ryanair zrušila plánované zahájení letů do dvou ukrajinských…

Cestující z Kuvajtu do USA už mohou také do letadla s notebooky

10.07.2017 08:48 Kuvajt - Kuwait Airways následují aerolinky Emirates, Etihad, Qatar Airways a Turkish Airlines a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama